in

Instagram’dan Yaş Sınırlaması: 18 Yaşının Altındaki Kullanıcılar Estetik ve Diyet Ürünleri Tanıtımı Yapılan Gönderileri Göremeyecek!

Biz çok sevindik bu habere! Kaynak: https://www.buzzfeednews.com/article/rya… Geçtiğimiz çarşamba günü Instagram, diyet ürünleri ve estetik operasyon içerikli gönderilerin sınırlandırılacağına ve bazı durumlarda silineceğine dair yeni bir düzenleme geleceğini açıkladı. …

Instagram'dan Yaş Sınırlaması: 18 Yaşının Altındaki Kullanıcılar Estetik ve Diyet Ürünleri Tanıtımı Yapılan Gönderileri Göremeyecek!
Instagram'dan Yaş Sınırlaması: 18 Yaşının Altındaki Kullanıcılar Estetik ve Diyet Ürünleri Tanıtımı Yapılan Gönderileri Göremeyecek!

Biz çok sevindik bu habere! Kaynak: https://www.buzzfeednews.com/article/rya…

Geçtiğimiz çarşamba günü Instagram, diyet ürünleri ve estetik operasyon içerikli gönderilerin sınırlandırılacağına ve bazı durumlarda silineceğine dair yeni bir düzenleme geleceğini açıkladı.

Everyday is better with @fittea! @melissa.lynn.smith A post shared by FitTea (@fittea) on Aug 27, 2019 at 11:14am PDT

Instagram tarafından yürütülecek bu uygulama Facebook içeriklerini de etkileyecek. 18 yaşının altındaki kullanıcılar, belirli zayıflama ürünleri ve estetik operasyonları tanıtan ve satışını yapmaya yönelik olan gönderileri görüntüleyemeyecek.

Instagram’ın kamu politikası yöneticisi Emma Collins bu değişikliklerin, sürekli büyüyen influencer pazarlama endüstrisi ile baş etmeyi amaçladığını söylüyor.

princess bubblegum A post shared by Edie-Rose (@edielibertyrose) on Jun 17, 2019 at 2:38am PDT

“Instagram’ın tüm kullanıcılar için pozitif bir yer olmasını istiyoruz ve bu tedbir, insanların zaman zaman sosyal medya nedeniyle hissettikleri baskıyı azaltmak için yürüttüğümüz çalışmaların bir parçası.” diyor Collins.

Şirket gelecek haftalarda, kullanıcıların bu uygulamayı ihlal ettiğini düşündükleri içerikleri şikayet edebilecekleri yeni bir araç sunmayı planlıyor.

s-9c9bd0330a64eaf9b8e6dcc387b7a4ee199d6f

Açıklamada The Good Place isimli dizinin yıldızı Jameela Jamil’in yorumlarına da yer verilmesi, Instagram’ın Birleşik Krallık ekibi tarafından atılan bu ilk adımın rastlantısal olmadığını gösteriyor.

THIS IS HUGE NEWS. @i_weigh are changing the world together. After a bunch of shouting, screaming, and petitioning… we have managed to get the attention of the people at the top, and they have heard us and want to protect us. And this is just the beginning of our efforts. As of now, if you’re under 18, you will no longer be exposed to any diet/detox products, and for all other ages; all fad products that have bogus, unrealistic claims will be taken down and easy to report. I’ve been working with Instagram all year towards this, who were amazing to deal with, and they expressed that they passionately care about creating a safer space for us all online. This happened so much faster than I expected and I’m so proud and happy and relieved. WELL DONE to the many people who have been working towards this huge change. This is a mass effort. This is an extraordinary win that is going to make a big difference. Influencers have to be more responsible. A post shared by Jameela Jamil (@jameelajamilofficial) on Sep 18, 2019 at 10:08am PDT

Kendi Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla “Dünyayı birlikte değiştiriyoruz. Birkaç bağırış çağırış ve davadan sonra nihayet yukarıdaki kişilerin dikkatini çekmeyi başardık, bizi duydular ve korumak istiyorlar.” diyen Jamil bunun yalnızca başlangıç olduğunu söylüyor.

Jamil’in daha önce, zayıflatıcı detoks çaylarının tanıtımını yaptıkları için Iggy Azalea, Khloé Kardashian ve Perez Hilton gibi ünlü isimleri ağır bir şekilde eleştirmişliği bulunuyor.

s-546c6269465a85cc018fc037ba4c884cdbdc73
Duyarlı oyuncu, içeriklerin daha sıkı bir şekilde düzenlemesi adına birkaç yıldır sesini duyurmaya çalışıyor. 2018 yılında Kardashian/Jenner ailelerini hedefleyen, kilolarıyla ilgili saldırgan bir meme’e karşı “I Weight” kampanyasını başlatmıştı. Bundan birkaç ay sonra ise bir detox çayı markası için sponsorlu gönderi paylaşan ünlü rapçi Cardi B’ye seslenmişti.

Kardashian’lar, zayıflama ürünleri için Instagram üzerinden tanıtım yapan ünlülere karşı büyüyen tepkilerin merkezinde bulunuyor.

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on Aug 30, 2019 at 12:01pm PDT

British Evening Standard gazetesine verdiği bir röportajda yeni düzenlemenin nasıl çalışacağını anlatıyor Collins: “Eğer bir (Kardashian’ın) Instagram gönderisi yeni kararı ihlal eden tanıtımlar içeriyorsa bu gönderi kaldırılacak. Kardashian’lar ortak görüşmeler sürdürmeye devam ettiğimiz insanlar, değişiklik hakkında bilgilendirilecekler.”

Görünüşe bakılırsa yeni düzenleme belli gönderileri etkilemeye başlamış bile.

s-56f4c6f1b51dfeca1861bbbd56e0f62130578f

Vov bu hızlıydı. Kim Kardashian‘ın ocak ayında paylaştığı Flat Tummy karışımı gönderisi şu an yalnızca Instagram‘a giriş yaptıysanız ve 18 yaşının üzerinde kayıtlıysanız görüntülenebiliyor.

Bu yeni uygulamanın faydalı olacağını düşünüyor musunuz?

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Auschwitz, Trablusgarp Savaşı, Google'ın Açılışı... Tarihte 23-29 Eylül Haftası ve Yaşanan Önemli Olaylar

Auschwitz, Trablusgarp Savaşı, Google’ın Açılışı… Tarihte 23-29 Eylül Haftası ve Yaşanan Önemli Olaylar

Game of Thrones Ödüllere Doyamadı! İşte 71. Emmy Ödülleri'nin Kazananları

Game of Thrones Ödüllere Doyamadı! İşte 71. Emmy Ödülleri’nin Kazananları