in

Kafasına Aldığı Darbeden Sonra İki Saatte Bir Hafızasını Kaybeden 16 Yaşındaki Genç Kız

Hayatımız anılardan oluşurken, yaşadıklarımızı sürekli unutmak insanı çok büyük bir kaosa sürükler doğrusu…

Kafasına Aldığı Darbeden Sonra İki Saatte Bir Hafızasını Kaybeden 16 Yaşındaki Genç Kız
Kafasına Aldığı Darbeden Sonra İki Saatte Bir Hafızasını Kaybeden 16 Yaşındaki Genç Kız

Hayatımız anılardan oluşurken, yaşadıklarımızı sürekli unutmak insanı çok büyük bir kaosa sürükler doğrusu. Kaynak: https://www.news.com.au/lifestyle/real-l…

Riley Horner isimli öğrenci, her sabah uyandığında takvimde tarihi görene kadar günün 11 Haziran olduğunu sanıyor.

s-0de6fbacaa3266195d929dea6545bce6c884c0
16 yaşındaki genç, hayatının korkunç bir kazadan sonra film gibi olduğunu ve hayatının her gününü korkuyla geçirdiğini söyledi. Kalabalığın arasında bir öğrencinin, Riley’nin kafasına kazara vurması sonucu tüm hayatı değişti. Yaşadığı travma sonucu beyninin bir kısmı hasar gördü ve şu an hafızası her iki saatte bir sıfırlanıyor. “Kafam çok karışık. Hatırlamaya çalışıyorum ama yapamıyorum. Kapımda bir takvim var. Bakıyorum ve Eylül ayına geldiğimizi görüyorum. İnanamıyorum.”

Defalarca doktor kontrolüne gitti Riley. Annesi Sarah doktorların hala konuyla ilgili araştırma yaptığını söyledi.

s-85f1da1e6acf8bef504e65848be061e6249c7c
“Bize tıbbi anlamda herhangi bir sorun olmadığını söylüyorlar. Hiçbir şey bulamıyorlar. Yapılan taramalarda ne bir beyin kanaması ne de tümör bulundu.”Kaza öncesi okulda başarılı bir öğrenci ve amigo olan Riley, kazadan sonra hayatının akıl almaz bir şekilde değiştiğini söyledi. Artık dolabının yerini hatırlayamıyor ve derslerini tekrar etmek için her iki saatte bir alarm kuruyor. “Anılar biriktiremiyorum ve korkuyorum. Yaptığım röportajı bile hatırlamayacağım ve annem hatırlatacak bana.”

Doktorlar aileye, Riley’nin hiçbir zaman tam olarak iyileşmeme ihtimali olduğunu söylediler. Fakat aile kızının iyileşmesi için ellerini geleni yapacaklarını söyledi.

s-97ebdba08f10f3cfab09a43721a2366f33762a
“Bize belki de her zaman böyle kalabileceğini söylediler. Ama bunu kabul etmiyorum.”Riley bir şeyleri hatırlamak için yanından her zaman defter ve kalem taşıyor. Detaylı notlar alıyor, telefonuna fotoğraflar çekiyor ve her iki saatte bir unuttuklarını hatırlamak için alarm kuruyor. “Benim için olduğu kadar onlar için de zor olduğunu biliyorum. İnsanlar anlamıyorlar. Bir film gibi her şey.”

Sarah kazadan bu yana kendini kızına yardım etmeye adadı. Bu süreçte yaşadıklarını ise Facebook’ta paylaşıyor.

s-d1421ecd3806ce3d3670a65141ab7b9d4e7495
20 Haziran’da, yani kazadan dokuz gün sonra kızıyla ilgili gelişmeleri paylaşmaya başlamıştı. *”Riley iyi bir gün geçirmiyor! Hala hatırlamıyor, bu sabah robot gibi konuşuyordu. Oldukça fazla baş ağrısı var ve çok yorgun.” *”Bugün fizik tedavi iyi gitmedi, sol bacağını biraz kaldırması istendi ve kontrol edilemez şekilde titremeye başladı. Ne zaman bir şeyler denese vücudu titremeye başlıyor.”*”Riley hala aynı. Hatırlamıyor ve daha yorgun olduğunu fark ediyoruz.”

Doktorlar Riley’nin hafızasının gün boyunca sürekli sıfırlanması karşısında şok oldular. Riley’nin sağlık sorununu öğrenenler ise aileye destek mesajları atmaya başladılar.

s-f7b0358f5fe7040f970b2d1ea00fb2742491c6
Umarım en kısa sürede sağlığına kavuşursun Riley!

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Küçükten Büyüğe Değişimleriyle Gözlerinizden Kalpler Fışkırmasını Sağlayacak 19 Minnoş!

Küçükten Büyüğe Değişimleriyle Gözlerinizden Kalpler Fışkırmasını Sağlayacak 19 Minnoş!

Duyduktan Sonra İyi ki 1950'lerde Yaşamamışım Dedirtecek Birbirinden Saçma 17 Flörtleşme Kuralı

Duyduktan Sonra İyi ki 1950’lerde Yaşamamışım Dedirtecek Birbirinden Saçma 17 Flörtleşme Kuralı