in

Rakı Masasındaki Hangi Mezesin?

Rakıya düşüp meze olmayan var mıdır? Rakının yanında ne iyi gider, senden olsa olsa hangi meze olurdu? Sorularının cevaplarını merak ediyorsan testimize hoşgeldin. Hadi testi çöz ve cevaplarını öğren! 1. Sen onu ellerin olsun diye mi sevdin?Diyeee mi sevdiiiim?Evet gitti elleri…

Rakı Masasındaki Hangi Mezesin?
Rakı Masasındaki Hangi Mezesin?

Rakıya düşüp meze olmayan var mıdır? Rakının yanında ne iyi gider, senden olsa olsa hangi meze olurdu? Sorularının cevaplarını merak ediyorsan testimize hoşgeldin. 

Hadi testi çöz ve cevaplarını öğren!

1. Sen onu ellerin olsun diye mi sevdin?

Diyeee mi sevdiiiim?
Evet gitti ellerin oldu.
Hayır ellerin olmayacak, buna izin vermem.
Bilemiyorum Altan.

2. Gecenin sonunda genellikle o kedi buraya gelir mi?

Gelir tabi, gelecek!
Kapımda paspas olacak be!
O kim gelmiyor?
Gelir dimi abi?

3. Rakıyı genellikle neden içersin?

Sevdiğimden…
Rakıyı sevdiğimden…
Arkadaşlarla biz seviyoruz rakı içmeyi.
Çok sık içmem nadir o da eğlencesine.

4. Anason kokarken sofralar, yaşlandırıyor mu seni aynalar?

Benim eski arkadaşlar vardı tabi şimdi aramız baya bozuk.
Yoo hala genç hala enerjiğim.
Şöyle geçmişe bakıyorum da üzücü olaylar yaşanmış.
Her geçen gün daha da iyiyim.

5. Sence rakının bir adabı var mıdır?

Bir kadeh vardı ya gelirsin diye beklettiğim, onu da içtim artık gelme.
Adabı vardır rakının. Ya içmesini bileceksin ya da içmeyeceksin.
Ben gelişine içiyorum.
Adabı falan kendine.

6. Rakı fiyatları konusunda ne düşünüyorsun?

Sor bakalım o bizim cebimizi düşünmüş mü?
Çok üzdüler bizim nesli bu konuda, baya üzdüler.
Çok pahalı.
Normal bence.

7. Rakının yanında ne içersin?

Şalgam.
Su.
Sade rakı.
Seni!

8. Son olarak, bu cümlelerden hangisini rakı içtikten sonraki halinin özeti olur?

Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında. Bir gün beni sorarsan, ya meyhanedeyim ya da tam karşısında.
Sevmeler yalan olunca, gitmeler kolay olur.
Arada bir düşmüş taklidi yapacaksın ki, yanında kimlerin olduğunu bilesin.
Genel olarak kalabalık ortamları sevmiyorum, buna kalbin de dahil.

Bu testler de ilginizi çekebilir!

En Kötü Günümüz Böyle Olsun: Senin Rakı IQ’n Kaç?Hangi İçki Senin Ruh İkizin?Güzel Kadın,  Rakı Senin İçin Nedir Onu Söylüyoruz!

Şevketi Bostan Salatası!

s-7ec81a62ea2d0ade39b7eb37521861387d8a15
Harika faydası olan bu bitkinin kök kısmından yapılan bir salatadır. Rakının yanında harika gider. Meze olarak seni Şevketi Bostan salatası seçtik. Çünkü Aynı onun gibi etrafındaki kabuğundan sıyrılıp daha sonrasında içindeki kötülüklerden çıkartıp en sade haliyle yenmesidir. Tıpkı senin gibi. Etrafında bulunan kötülüklerden ve dış mihraklardan uzak dur. En sade halin en güzel halin. Seni kötü yapan sen değilsin, etrafında dost bildiklerin. Kendinle savaşmayı bırak ve insanlara hayır demeyi öğren artık! Şevketi Bostan salatası tam senlik ve denemediysen denediğinde çok beğeneceksin. Rakının yanına yakışan en iyi mezelerden birisi. Haşlanmadan yenmiyor tabii. Sana şimdiden Zeki Müren parçalarının eksik olmadığı rakı masaları dileriz.

Babagannuş!

s-2d2d1d2cf2815fcc32aa3cbca35eefd1b84cbc
Patlıcanlı, kırmızı biberli ve zeytinyağlı harika bir Hayat mutfağı soğuk mezesi Babagannuş. Rakının yanında fazlasıyla yakışır. Tercih eden kişiler genellikle ağzının tadını bilen kişilerdir. Tıpkı senin gibi biraz karışık gözükür. Kararını verememiş ve ne yapacağını bilmez. Öyle çaresiz ve yavru bir geyik gibi ortalarda salınır. Avcının eline düşmen an meselesi. Kendin gibi birisi henüz karşına çıkmamış. Kalbini yaralayanlar da ortada. Gidenlerin gelmeyeceğini hatta üzerine bir de kapı kapatman gerektiğini en iyi bilen kişilerdensin. Yine neden böyle davranıyorsun anlamış değiliz. Neyse, seni en iyi mezelerden birisine uygun gördük. Hadi şimdi güzel bir rakı sofrasına otur ve hayatta gerçekten ne yapmak istiyorsun buna karar ver.

Humus!

s-4dc98976503859f559704328118759c87580d3
Birbirinden farklı malzemelerin bir araya getirilerek yapıldığı humus rakı masasının belki de en vazgeçilmez mezesidir. Meze olarak görmek de yanılgı olabilir. Sizinle beraber oturup içebilir, arkadaşlık, yoldaşlık edebilir. Humus gerçekten rakının yanında en iyi giden mezedir. Tıpkı senin gibi rakı masalarının vazgeçilmezi olmuştur. Arap tarifidir ve tadına baktığında gerçekten çok hoşuna gidecektir. Senden de öyle vazgeçemiyorlar. Rakı masalarının ya aranan yüzüsün ya da uğruna rakı masası kurduransın. Senin için ne desek hoş. Sen kesinlikle rakı masasında humussun.

Haydari!

s-593ed968270bf2b2c005003fd2a94b2deee789
Sen kesinlikle haydarisin! Sen rakı masalarının vazgeçilmez mezesisin. Yoğurt ve dereotunun yan yana gelmesiyle oluşan bu meze gerçekten rakının yanında harika gidiyor. Yumuşak bir yapısı var ve yazın serinlemek için birebir. Yapımı çok basit ve her damağa hitap ediyor. Tıpkı seni sevenler gibi herkes haydariyi sever. Seni de herkes sever. Sen rakı masasında bir tabak haydar gibisin. Seni bırakıp gidecek kimseyi görmedik bu güne kadar.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Sıkı Korseler Nedeniyle Lavaboyu Kullanamadığını Belirten Kim Kardashian'ın Tuvaletini Nereye Yaptığını Duyunca Şaşıracağınız Kesin!

Sıkı Korseler Nedeniyle Lavaboyu Kullanamadığını Belirten Kim Kardashian’ın Tuvaletini Nereye Yaptığını Duyunca Şaşıracağınız Kesin!

UFC Şampiyonu Amanda Nunes ESPN'in 'Vücut Sayısı' İçin Çıplak Poz Vererek Fit Vücudunu Sergiledi

UFC Şampiyonu Amanda Nunes ESPN’in ‘Vücut Sayısı’ İçin Çıplak Poz Vererek Fit Vücudunu Sergiledi