in

10 Yaşındaki Selin Son Yolculuğuna Uğurlandı: ‘İnternetten Silah Satıldığını Başımıza Gelince Öğrendim’

10 Yaşındaki Selin Son Yolculuğuna Uğurlandı: 'İnternetten Silah Satıldığını Başımıza Gelince Öğrendim'
10 Yaşındaki Selin Son Yolculuğuna Uğurlandı: 'İnternetten Silah Satıldığını Başımıza Gelince Öğrendim'

Balıkesir Erdek’te 12 Ağustos’ta bir eğlence mekanında güvenlik görevlisi ve müşteri arasında meydana gelen silahlı kavgada yaralandıktan sonra hayatını kaybeden 10 yaşındaki Selin Cebeci gözyaşlarıyla toprağa verildi. Anne Sinem Cebeci, “İnternetten silah satıldığını başımıza gelince öğrendim” dedi.

s-b833c9bb550f3b7a4bf4c1ffde0cbf85a7651f Fatih Aksaray’da bulunan Muratpaşa Camii’nde öğle namazı sonrasında Cebeci için cenaze töreni düzenlendi. Törene kızlarını kaybeden anne Sinem, baba Serkan ile aile fertleri ve sevenleri katıldı. Anne Sinem ve baba Serkan Cebeci, cenaze namazı öncesinde taziyeleri kabul etti. Acılı anne ve baba, kızlarının  Fenerbahçe forması  örtülen tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Anne Sinem Cebeci, yakınlarına sarılarak ayakta durabildi.

“Silah sahibi olmak çok kolaymış”

s-5cd8d497f029aec8f61b131eda9e5b409e3f94 Yaşanan olayla ilgili konuşan anne Sinem Cebeci, “Ne güzel herkesin elinde silah, sokaklarda silahlarla geziyor. Benim kızım gitti. Almış 19 yaşındaki bir çocuk eline pompalı, satın almak da çok kolaymış. Silah sahibi olmak çok kolaymış. Bunu ben daha yeni öğrendim. Hatta internetten bile alınabiliyormuş. Nasıl satın alınabiliyor, nasıl onda olur bu? Olan benim kuzuma oldu. Keşke bana olsaydı da kuzuma bir şey olmasaydı. Bizim çabamız başka kuzuların canı yanmasın. Benim içimdeki acıyı ben tarif edemem ki” dedi.

“Artık ateşli silahların dağıtımından vazgeçilsin”

s-9bbe50448c688e2c5e6914a3fb74405885057e Cebeci’nin büyük amcası ise, “Artık bu ülkede ateşli silahların dağıtımından vazgeçilsin. Hangi karar, hangi hukuk bunu adil görüyorsa bunu rica ediyoruz. Ailenin durumunu görüyorsunuz. Annelerin babaların yürekleri dağlanmış, çekilecek şey değil. Sözün bittiği yer burası. Her bir annenin yüreği bu şekilde yanmak mecburiyetinde değil” diye konuştu.

“Her önüne gelene silah verip böyle dışarıya çıkılmasın”

s-3aa9d30f22ec75f7f4cbb9cb871a43f7784351 Selin Cebeci’nin teyzesi ise, “Canımız çok yandı günlerdir yavrumuz yoğun bakımdaydı. Bir densizin kurşununa denk geldi. İnşallah bundan sonra hiçbir can yanmasın. Her önüne gelene silah verip böyle dışarıya çıkılmasın. Güvenlik, mekanlarda daha çok olsun. Bunları istiyoruz,  şu an çok acılıyız. Bir daha kimsenin başına gelmesin Allah kimseye evlat acısı vermesin. Yeğenimizi kaybettik, bu tarz olaylar inşallah son bulur” dedi.

“Meslek hayatımın en zor günü”

s-eb6a013e5a633e5aa006885837becb4c828e0d Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı öncesinde imam tarafından helallik alındı. Küçük bir kızı olduğunu söyleyen imam, mesleğinin en zor gününü yaşadığını belirterek, bu acının dayanılmaz bir acı olduğunu söyledi. Cenaze namazının kılınmasının ardından Selin Cebeci’nin tabutu omuzlara alınarak cenaze arabasına taşındı. Selin’in cenazesi Eski Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ailesi küçük Selin’in organlarını bağışlama kararı almıştı

Küçük Bedeni Sadece 4 Gün Dayanabildi: Maganda Kurşunuyla Vurulan Selin’in Organları 6 Kişiye Ümit Oldu

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

İçimizi Isıtan Haberlerde Bugün: 12 Yaşındaki Beyzanur Çakıl Her Gün 6 Leyleği Elleriyle Besliyor

İçimizi Isıtan Haberlerde Bugün: 12 Yaşındaki Beyzanur Çakıl Her Gün 6 Leyleği Elleriyle Besliyor

Savcı İtiraz Etmişti: Emre Yıldır Davasında İstismar Sanığı Yeniden Tutuklandı

Savcı İtiraz Etmişti: Emre Yıldır Davasında İstismar Sanığı Yeniden Tutuklandı