in

95 Yaşındaki Kadının Bileziklerini Gasp Eden Şüpheliler, Muhabirlere Görgü Tanığı Gibi Konuşmuş

Esenyurt’ta 95 yaşındaki kadına gasp dehşeti yaşatanlar polisin nefes kesen takibi sonucunda yakalandı…

95 Yaşındaki Kadının Bileziklerini Gasp Eden Şüpheliler, Muhabirlere Görgü Tanığı Gibi Konuşmuş
95 Yaşındaki Kadının Bileziklerini Gasp Eden Şüpheliler, Muhabirlere Görgü Tanığı Gibi Konuşmuş

Esenyurt’ta 95 yaşındaki kadına gasp dehşeti yaşatanlar polisin nefes kesen takibi sonucunda yakalandı. Ellerinde meyve ve süt bulunan poşetlerle geçen hafta gittikleri evde 95 yaşındaki Fidan Kaya’yı tartaklayıp kolundaki 3 bileziği gasp ederek kaçan şüpheliler, Esenyurt Asayiş Büro ekiplerinin 73 güvenlik kamerasındaki 150 saati aşan kayıtlarını incelemesi sonucu Gaziosmanpaşa’da yakayı ele verdiler.

Şüpheli market sahibinin, DHA muhabirinin görgü tanığı olarak mikrofon uzattığı kişi olduğu da ortaya çıktı.

s-d99443d568620d3300452095f25560bd9672d8
Emniyette işlemleri tamamlanan 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerin alış veriş yapma ve polis tarafından yakalanma anları kameralara yansıdı.Şüphelilerin yakalandığını duyunca çok sevinen gasp şokunu atlatabilmek için İstanbul dışına yakınlarının yanına giden Fidan Kaya, oğluna çektirdiği teşekkür videosunu Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü Recep Tepebaş’a gönderdi. Fidan Kaya videosunda, “Allah polisimizden ve devletimizden razı olsun. Kısa sürede onları yakaladılar. Hak ettikleri cezayı alsınlar” dedi.

‘Belediye yardımı getirdik’ diyerek eve girmişlerdi.

s-b686d1a3dc9d72ed8ba574a1cd3258c0c4d1dc
Olay, Mehterçeşme Mahallesi’nde 31 Aralık 2020 tarihinde öğle saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, ellerindeki biri meyve, diğeri meyve suyu ve süt kutusu bulunan iki poşetle gelen 40 yaşlarındaki 1’i kadın 2 kişi, binanın birinci katında oturan Fidan Kaya’ya belediye yardımı getirdiklerini söyledi. Ellerindekileri mutfağa bırakacaklarını söylemeleri üzerine de yaşlı kadın onları içeri aldı. Şüpheliler yaşlı kadın ile sohbet ederek birlikte gittikleri mutfakta, kolundaki 3 bileziği çıkarmasını istedi. Direnen Fidan Kaya’nın boğazını sıkıp döven şüpheliler, yanlarında getirdikleri sahte 3 burma bileziği bırakarak, “Bizi yanlış anladın” diyerek hızla uzaklaştı. Aldığı darbelerle yüzünde, kolunda morluklar bulunan kadın, balkona çıkarak çevrede bulunan ve daha sonra şüphelilerle işbirliği yaptığı belirlenen esnaf Naci B.’den yardım istedi. 112 görevlileri ile Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, kadından elde edilen bilgiler üzerine kapsamlı soruşturma başlattı.

73 kamera kaydı incelendi.

s-363324dcc68d3d79c9af1cd9a837bf5be2e588
Esenyurt Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri yaşlı kadının verdiği bilgiler üzerine şüphelilerin geldikleri ve ayrıldıkları saatlerdeki sokakta bulunan tüm hareketliliği değerlendirmek için 15 kilometrelik alandaki iş yerleri ve binaların güvenlik kamera kayıtlarının kopyalarını topladı. 73 ayrı güvenlik kamerasından elde edilen yaklaşık 150 saatlik görüntü kaydı görevliler tarafından kare kare incelendi. Şüphelilerin evden ayrıldıktan sonra Esenyurt Meydanı’nda bir süre dolaşıp altın bilezikleri bozdurmaya çalıştığı, bunları bozdurduktan sonra bir giyim mağazasında alışveriş yaptıktan sonra taksiye bindikleri, taksinin plakasından da Gaziosmanpaşa’ya gittikleri tespit edildi.

Üç şüpheli de tutuklandı.

s-9dcbc21afce37c91791e4a0c4818e8c0b14546
Son dönemde peş peşe başarılı operasyonlar düzenleyen Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, Fidan Kaya’nın oturduğu evin bir sokak arkasında oturan gasptan önce de  taşınan kişilerin,  şüpheliler Sibel A. ile kayınbiraderi Mehmet A. olduğunu ve bu kişilerin   Gaziosmanpaşa’da bir ev kiraladığını belirledi.  Ekipler,  kiralanan bu eve düzenledikleri baskında iki şüpheliyi kıskıvrak yakaladı. Şüphelilerin gasp sırasında üzerlerinde giydikleri kıyafetlerin yanı sıra evde ‘rambo’ tipi olarak nitelendirilen bir bıçak ve bozdurulan altın bilezikten kalan paranın bir bölümü bulundu. Şüphelilerden Mehmet A.’nın Çorum’da işlediği cinayet suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden 6 ay önce tahliye edildiği belirlendi. Kuyumcu da  iki şüpheliden satın aldığı bilezikleri erittiğini söyledi. Sibel A. ifadesinde,  Fidan Kaya’nın altın bileziklerinin gasp edilmesi olayında yaşlı kadının evinin altında dükkanı bulunan market sahibinin kendilerini yönlendirdiğini, gaspı kayınbiraderi ile birlikte yaptıklarını, bileziklerin bozdurulmasından elde ettikleri paranın bir bölümünü market sahibi Naci B’ye verdiklerini, bir bölümünü harcadıklarını anlattı. 3 şüpheli de emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüphelilerden birinin DHA mikrofonuna görgü tanığı gibi konuştuğu tespit edildi.

s-6c1d918bc442a44e944a625113cc779a5c1d14
Fidan Kaya’nın evinin yanında marketi bulunan, gasp olayından sonra yaşlı kadının evine yardıma geldiğini söyleyen kişinin, DHA muhabirinin görgü tanığı olarak mikrofon uzattığı,  gaspçılarla işbirliği yaptığı belirlenen Naci B. olduğu ortaya çıktı. Naci B., DHA muhabirine “Yaşlı teyze kimse yok mu? İmdat diye bağırdı, ben de koştum, koşarken hatta yere düştüm, çıkıp baktığımda kimse yoktu” demişti.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

'Rıza Metni' Alınacak! Koronavirüs Aşısı İçin Geri Sayım Başladı

‘Rıza Metni’ Alınacak! Koronavirüs Aşısı İçin Geri Sayım Başladı

Bir Bir Kaybediyoruz: Beyşehir Gölü'nde Kuraklık Alarmı

Bir Bir Kaybediyoruz: Beyşehir Gölü’nde Kuraklık Alarmı