in

ABD Karıştı: Barikatı Aşan Trump Taraftarları Kongre Binasını Bastı

ABD Başkanı Donald Trump, seçimlerde hile yapıldığına dair iddialarını yineleyerek, “Asla pes etmeyeceğiz, asla kabul etmeyeceğiz” dedi…

ABD Karıştı: Barikatı Aşan Trump Taraftarları Kongre Binasını Bastı
ABD Karıştı: Barikatı Aşan Trump Taraftarları Kongre Binasını Bastı

ABD Başkanı Donald Trump, seçimlerde hile yapıldığına dair iddialarını yineleyerek, “Asla pes etmeyeceğiz, asla kabul etmeyeceğiz” dedi. Öte yandan barikatları aşan bazı Trump taraftarları Kongre binasına girdi.

s-dd79d6fbeef3ff9d7206dc348bbe03571641aa
ABD Başkanı Donald Trump, Amerika’yı Kurtar adlı mitingine başkent Washington DC’de başladı. Trump, seçimlerde hile yapıldığına dair iddialarını yineleyerek, “Asla pes etmeyeceğiz, asla kabul etmeyeceğiz, işin içinde bir hırsızlık olduğunda kabul etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Pence doğru olanı yaparsa seçimi kazanırız”

s-3db1f8669884bcd8798b5dcae1bf69ef66331a
Trump, konuşmasında Cumhuriyetçi senatörlerin Demokratlara göz yumduğunu belirterek, “Bunlardan çok var. Harika olanları da var ama bir sürü zayıf olan var. Demokratlar sınırları açarken, orduyu yıkarken ve Amerika’yı sonlandırırken görmezden geldiler. Mücadele etmeyenleri ön planda tutmalıyız. Onların kim olduğunu size söyleyeceğiz” dedi.ABD Başkanı Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pencein doğru olanı yapması halinde seçimi kazanacaklarını ifade ederek, “Umarım Mike doğru olanı yapacaktır. Umarım öyledir. Çünkü Mike Pence doğru şeyi yaparsa seçimi kazanırız. Başkan Yardımcısı Pence’in yapması gereken tek şey, belgeyi yeniden onaylamak için eyaletlere geri göndermek ve biz başkan olacağız ve sizler en mutlu insanlar olacaksınız” dedi.

Pence reddetti

s-681cdf9d9e948624f5ec3c835f5241791e06c4
ABD Başkan Yardımcısı Pence ise Trump’ın çağrısını geri çevirdi ve Kongre’nin Joe Biden’ın seçim zaferini onaylamasına engel olmayacağını belirtti. Mike Pence, “Anayasa, hangi seçici kurul oyunun sayılacağı, hangi seçici kurul oyunun sayılmayacağını belirlemek üzere tek taraflı yetki kullanmamı kısıtlıyor” açıklamasında bulundu.Pence konuşmasında “Anayasa’yı destekleyeceğime ve savunacağıma dair yemin ettim” ifadesini de kullandı.

Trump taraflarları Kongre binasına girdi

Protestocuların barikatları yıkarak Kongre binasına girmek istemesinin ardından, polis binaya giriş ve çıkışları güvenlik nedeniyle kapattı. Bazı Trump taraftarları barikatları aşarak Kongre binasına girdi.Ayrıntılar geliyor…

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'li Belediye Başkanının Randevu Talebini 57 Kez Reddeti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’li Belediye Başkanının Randevu Talebini 57 Kez Reddeti

İlker Başbuğ: 'Adımın Darbeyle İlişkilendirilmesinden Büyük Rahatsızlık Duyuyorum'

İlker Başbuğ: ‘Adımın Darbeyle İlişkilendirilmesinden Büyük Rahatsızlık Duyuyorum’