in

ABD’de Ortalık Karıştı: Trump’ın Seçimlerde ‘Bana Oy Bulun’ Dediği Ses Kaydı Basına Sızdı

Amerikan Washington Post (WP) gazetesi, ülkede gündemi altüst edecek bir ses kaydına ulaştı…

ABD'de Ortalık Karıştı: Trump'ın Seçimlerde 'Bana Oy Bulun' Dediği Ses Kaydı Basına Sızdı
ABD'de Ortalık Karıştı: Trump'ın Seçimlerde 'Bana Oy Bulun' Dediği Ses Kaydı Basına Sızdı

Amerikan Washington Post (WP) gazetesi, ülkede gündemi altüst edecek bir ses kaydına ulaştı. ABD Başkanı Donald Trump’ın rakibi Joe Biden’a kaybettiği 3 Kasım seçimlerinin ardından Georgia Eyalet Sekreteri Brad Raffensperer’dan sonuçları tersine çevirecek oylar bulmasını istediği ortaya çıktı. WP’nin haberi ülkede gündemi sarstı. Tüm dünya medyası gelişmeleri ‘son dakika’ olarak okurlarına duyurdu.

s-222b234f070da19bf10120097f52bab8aada9d
ABD’nin saygın gazetelerinden Washington Post’un ele geçirdiği ses kaydı, ABD lideri Donald Trump ile Cumhuriyetçi Georgia Eyalet Sekreteri Brad Raffensperger arasında cumartesi günü geçen bir telefon görüşmesine ait.

Bir saatlik sıradışı ses kaydının bir bölümde Trump, Georgia’da seçimi kazandığını söylemediği için Raffensperger’i paylıyor.

Kayıtlarda Trump, “Georgia halkı öfkeli, ülkedeki insanlar öfkeli. Biliyorsun, oyları tekrar hesapladığınızı söylemenizde bir yanlış yok” diyor. Raffensperger ise yanıtında, “Sayın Başkan, sizin zorluğunuz sahip olduğunu verilerin yanlış olması” ifadesini kullanıyor.Konuşmanın bir başka bölümünde Trump, “Bak. Yapmak istediğim şey bu. 11 bin 780 oy bulmak istiyorum. Çünkü eyaleti kazandık” diyor.

“Hatasız bir seçim yaptığımıza inanıyoruz”

s-3ed41ab012f94c20c2656ad0f4d1e6d9427926
Bir noktada da “Hatasız bir seçim istemen gerekiyor. Sen bir Cumhuriyetçi’sin” diyen Trump’a Raffensperger şöyle yanıt veriyor: “Hatasız bir seçim yaptığımıza inanıyoruz.” Akabinde Trump, “Hayır, yapmadınız. Yüz binlerce oy kaçırdınız” diye karşılık veriyor.

Suç teşkil edebilir

s-42d8496204ca7134a3ef0a0760adce1080e5b2
Demokrat Joe Biden, Georgia eyaletinde Başkan Donald Trump’tan 11 bin 779 oy daha fazla kazanmıştı. Trump’ın Raffensperger’den bulmasını istediği oylar bu sonucunu değiştirebilir.Amerikan Daily News gazetesi, konuya ilişkin haberinde telefon görüşmesinin potansiyel olarak suç teşkil ettiğini yazdı. Kamu Bankalarından ATM Devrimi: Ortak Protokol İmzalanacak, Komisyon ve Masraf Ücreti Alınmayacak – Kadın Cinayetleri Bitmiyor… Sevgilisi Tarafından Göğsünden Vurulan Kadın Hayatını Kaybetti – ABD’de İşten Çıkarılan Kişi Büyük İkramiyeyi Kazandı

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Malezya'da Sel Baskınlarında 7 Binden Fazla Kişi Tahliye Edildi

Malezya’da Sel Baskınlarında 7 Binden Fazla Kişi Tahliye Edildi

Exxen için şimdiden yüzlerce şikayet olmaya başladı !!