in

AKP Kongrelerindeki ‘Lebalep Dolu’luk Vaka Sayılarındaki Artışı Nasıl Etkiledi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘lebalep’ olarak nitelendirilen AKP il, kadın ve gençlik kongrelerinin faturası yeni koronavirüsü tablosuna işte böyle yansıdı…..

AKP Kongrelerindeki 'Lebalep Dolu'luk Vaka Sayılarındaki Artışı Nasıl Etkiledi?
AKP Kongrelerindeki 'Lebalep Dolu'luk Vaka Sayılarındaki Artışı Nasıl Etkiledi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘lebalep’ olarak nitelendirilen AKP il, kadın ve gençlik kongrelerinin faturası yeni koronavirüsü tablosuna işte böyle yansıdı… İstanbul, Sakarya, Giresun, Erzurum, Tokat, Malatya, Balıkesir ve Niğde’de görülen vaka sayıları gözle görülür şekilde arttı.

s-7ad79296b2c39af201b6c555fbc060b4045484
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam Twitter hesabından 15-21 Şubat 2021 haftasına ait corona virüsü vaka sayılarını il il paylaştı.Sözcü’den Taşkın Su’yun haberine göre, 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerde belirgin artış olduğunu ifade eden Bakan Koca’dan tedbirlere uyma çağrısı gelse de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘lebalep’ olarak nitelendirilen AKP il, kadın ve gençlik kongrelerinin yapıldığı illerdeki vaka yükselişi dikkati çekti.

AKP kongrelerinin yapıldığı illerde vaka artışı

s-d86ed9a08ccf2d23d2ef9a6f77bd1385503e4f
Haftalık vaka sayısında Samsun ve Ordu’dan sonra en büyük artışın yaşandığı üçüncü şehir olan Giresun’da 8 Şubat’ta AKP İl Kongresi yapılmıştı. 8-14 Şubat tarihleri arasında Giresun’da 184.34 olan vaka sayısı 15-21 Şubat tarihleri arasında 217.51’e yükseldi.İl, kadın ve gençlik kongrelerin yapıldığı İstanbul, Sakarya, Giresun, Erzurum, Tokat, Malatya, Balıkesir ve Niğde’de de vaka sayıları gözle görülür şekilde arttı.

Erdoğan ne demişti?

Herkese Yasak AKP’ye Serbest: Erdoğan Rize Kongresinde Salonun Dolululuğu ile Övündü Tepkiler Gecikmedi Rize’deki salonda sosyal mesafe kuralına uyulmayan kongrede partililere seslenen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İşte şu salonun hali… Bakın bir kongre yapıyoruz, salgının olduğu bir dönemde kongre yapıyoruz ve Rize’de salon lebaleb dolu” diyerek kalabalığı övmüştü.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Devlet Bahçeli: 'Biz Kuşakları X, Y, Z Diye Ayırmıyor, Kategorize Etmiyoruz'

Devlet Bahçeli: ‘Biz Kuşakları X, Y, Z Diye Ayırmıyor, Kategorize Etmiyoruz’

İrem Derici ve Kalben'in Efsane Menajerimi Ara Performansı Ortalığı Yıktı: "Lütfen Kadroya Girsin!"

İrem Derici ve Kalben’in Efsane Menajerimi Ara Performansı Ortalığı Yıktı: “Lütfen Kadroya Girsin!”