in

‘Benim Eşimin Sonu da Böyle Olacak’ Demişti: Tepki Çeken ‘Emine Bulut’ Paylaşımına Tutuklama

'Benim Eşimin Sonu da Böyle Olacak' Demişti: Tepki Çeken 'Emine Bulut' Paylaşımına Tutuklama
'Benim Eşimin Sonu da Böyle Olacak' Demişti: Tepki Çeken 'Emine Bulut' Paylaşımına Tutuklama

İzmir’in Torbalı ilçesinde yaşayan ve Emine Bulut cinayeti hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “Bir kadın ölüyorsa hak etmiştir. Benim eşimin sonu da böyle olacak” yazan ve gözaltına alınan şahıs, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Eşiyle boşanma sürecinde olduğu aktarılan Soner Ç., Facebook’ta cinayetle ilgili yaptığı yorumda, katil zanlısı Fedai Varan’a destek verdi.

s-3f76d59ec7757d022166b7aa3e79ce25af5d89

Soner Ç. tepki çeken yorumunda şu ifadeleri kullandı

s-05e9346310334b4b90aaedfca514fbf4d7fd46
“Bir kadın ölüyorsa haketmiştir. Adamı bu raddeye getiren kadındır. Benim eşimin de bana yapmadığı kalmadı. Çocuklarım için sabrediyorum ancak dayanacak gücüm kalmadı. Ayrıca kadınları bu kadar erkeğin üzerine salan devlettir, kanunlardır. Kadın bir şey yaptığını zannediyor ancak sonuç ortada. Olan evlatlarımıza oluyor. Benim eşimin sonu da böyle olacak. Olan evlatlarıma olacak. Ancak dayanamıyorum, yapacağım. Ya gelecek ya sonuç bu.”Tepkilerin ardından jandarma ekipleri, hareket geçti. Şüphelinin adresini belirleyen ekipler, düzenledikleri operasyonla Soner Ç.’yi gözaltına aldı.Adliyeye sevk edilen Soner Ç., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Ne olmuştu?

s-5524fce02a2f6a29a5967944f5ad9a89d7cbe2
18 Ağustos’ta Kırıkkale´de Emine Bulut, 4 yıl önce boşandığı eski eşi tarafından 10 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde bıçaklanarak öldürmüştü.Saldırgan Fedai Baran ilk ifadesinde “Bana çocuğumun yanında hakaret ve küfür etti” demişti. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Baran’ın yanında taşıdığı bıçakla cinayeti işlediği aktarılmıştı.

Emine Bulut’un son sözleri “ölmek istemiyorum” olmuştu.

Yine Eski Eş, Yine Bir Kadın Cinayeti: Çocuğunun Gözleri Önünde Öldürülen Emine Bulut’un Son Sözleri ‘Ölmek İstemiyorum’ Oldu –

Olayın hemen ardından kafede çekilen görüntülerin sosyal medyaya yansıması ardından kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet hakkında binlerce insan tepkilerini dile getirmişti.

Emine Bulut Cinayeti Türkiye’nin Gündeminde: “İnsanlık 10 Yaşında Bir Çocuğun ‘Anne Lütfen Ölme’ Dediği Yerde Bitti”

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Ziya Selçuk'tan 'Özel Sınıf' Açıklaması: 'Şikayet Edilen Okullar Hakkında Soruşturma Başlattık'

Ziya Selçuk’tan ‘Özel Sınıf’ Açıklaması: ‘Şikayet Edilen Okullar Hakkında Soruşturma Başlattık’

Uzayda İşlenen İlk Suç Olabilir: Eşinin Banka Hesaplarına İzinsiz Giren Astronota Soruşturma

Uzayda İşlenen İlk Suç Olabilir: Eşinin Banka Hesaplarına İzinsiz Giren Astronota Soruşturma