in

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi Yayın Kurulu Başkanı Murat Gülsoy İstifa Etti

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi yayın kurulu başkanı yazar Murat Gülsoy, görevinden istifa etti…

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi Yayın Kurulu Başkanı Murat Gülsoy İstifa Etti
Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi Yayın Kurulu Başkanı Murat Gülsoy İstifa Etti

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi yayın kurulu başkanı yazar Murat Gülsoy, görevinden istifa etti. Gülsoy, istifasını sosyal medya hesabından duyurdu.

s-1ed1451ba1249f1d2e3b8b62a008bf5232bc5b
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne AKP’li Melih Bulu atanmasına tepkiler sürüyor. Boğaziçi Üniversitesi Rektör Danışmanı Zafer Yenal’in istifasının ardından bugün bir istifa da Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi yayın kurulu başkanı Murat Gülsoy’dan geldi. 2004 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi yayın kurulu başkanlığı görevini yürüten yazar ve akademisyen Murat Gülsoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa ettiğini açıkladı.Gülsoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “2004 Yılından beri sürdürdüğüm Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi yayın kurulu başkanlığı görevimden istifa ettim. Bunca yıl emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Murat Gülsoy, daha sonra yaptığı açıklamada, rektörülüğe yakın işten istifa ettiğini ama Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde farklı bir alana geçeceğini ifade etti. Gülsoy, “Desteğinize teşekkür ederim. Yanlış anlama olmasın; akademik kadromda çalışmaya üretmeye devam ediyorum. İstifa ettiğim pozisyon rektörlükle yakın çalışmayı gerektiren bir işti. Boğaziçi’nden bir yere gidiyor değilim dedi.

Neler olmuştu?

AKP’den Aday Olan Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne Atanması Gündemde: #KayyumRektörİstemiyoruz – Gündemden Düşmüyor! Boğaziçi Rektörü Melih Bulu Hakkında Kim, Ne Dedi? – Boğaziçi’nde Melih Bulu Kararına Tepkiler: Öğretim Üyeleri de ‘Kabul Etmiyoruz’ Dedi – Boğaziçi Üniversitesi’nde ‘Atanmış Rektör’ Protestosu: Öğrenciler Rektörlüğü Mühürledi

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

AKP'li Belediye Yasağa Rağmen 7 Personelin İşine Son Verdi

AKP’li Belediye Yasağa Rağmen 7 Personelin İşine Son Verdi

Çocuk Kaçırıp Böbreklerini Satmakla Tehdit Ettiler

Çocuk Kaçırıp Böbreklerini Satmakla Tehdit Ettiler