in

Devlet Bahçeli: ‘Biz Kuşakları X, Y, Z Diye Ayırmıyor, Kategorize Etmiyoruz’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu…

Devlet Bahçeli: 'Biz Kuşakları X, Y, Z Diye Ayırmıyor, Kategorize Etmiyoruz'
Devlet Bahçeli: 'Biz Kuşakları X, Y, Z Diye Ayırmıyor, Kategorize Etmiyoruz'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunan Bahçeli, ‘Biz kuşakları X, Y, Z diye ayırmıyor, kategorize etmiyoruz. Milleti bir görüyor, adına Türk milleti görüyoruz. Gençliği bir değerlendiriyor, adına Türk gençliği diyoruz’ ifadelerini kullandı.

s-ba4801cd86e3f8918154fca4407895fb806c98
Boğaziçi eylemlerinin Türk gençleri üzerinde oynanan bir oyun olduğunu söyleyen Bahçeli şöyle konuştu:

“Bugün sizlerle sadece Türk gençliği üzerine konuşmak, görüşlerimi açıklamak istiyorum. Gelecek demek varolmak, hayata tutunma iddiası demektir. Geleneği ve geleceği arasında bağ kuramayan toplumların hazin sonlarına tarih ibretle şahitlik etmektedir. Özellikle 4 Ocak 2021’den itibaren Boğaziçi Üniversitesi’nde yeşeren olaylar Türk gençliği üzerinde oynanan oyunları yeniden deşifre etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “genç fikirler demek, gerçek fikirler demektir” sözüyle görüşümüzü doğrulamaktadır. Biz kuşakları X, Y, Z ile ele almıyoruz. Bu ayrımın alfabenin diğer harflerine kadar ulaşacağını, buradan da sonuç çıkmayacağını görüyoruz.”

Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

s-e7413a2cad98362fbcfe15ab98188e448358bb
Gençlikten taviz vermemiz, onlara kulak tıkamamız söz konusu olamayacaktır. Düşüncesi ne olursa olsun, Türk gençliği bizim has bahçemiz, parlak yüzümüz, muazzam hazinemizdir.Gençler üzerinde hesap yapan çakal suretlerini görüyor, emellerini takip ediyoruz. 15-24 yaş grubunda yaklaşık 13 milyon kardeşimiz bulunmaktadır. Türkiye’nin genç nüfus oranı AB ülkelerininkinden çok daha fazladır.Türk gençliğinin aklını bulandırmaya, duruşunu bozmaya çalışan iç ve dış mihrakların ana gayesi, bu güçten çekinmelerinden dolayıdır.

‘Teminatımız ve tesellimiz Türk gençliğidir’

s-ea0d8d3a3f0e637a2e1407f1ad2556ceefedca
Hayatın olağan ilerleyişinde her birimizin karşısına zorluklar çıkabilir fakat Atatürk’ün dediği gibi, muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda saklı olduğu sürece hayallerimizi hüsrana hiç kimse döndüremez.Nasıl ki istiridye zoru görmeden inci yapamazsa, zorlukları görmeden de irademiz sivrilemeyecektir. Teminatımız ve tesellimiz Türk gençliğidir.Yıkım gündelikçileri, mukallit aydınlar, kimliksiz siyasetçiler, terör örgütlerine taşeronluk yapan köksüzler, gençliğe musallat olan cinayet ve suç şebekeleri bilsinler ki, bizim ne dağa gönderecek, ne hücre evine yollayacak, ne üniversite kapılarındaki eylemlerde kaybeden tek bir gencimiz dahi yoktur.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

ABD'de Korona Virüs Ölümleri 500 Bini Geçti: 'Acılar Karşısında Hissizleşmeye Direnmeliyiz'

ABD’de Korona Virüs Ölümleri 500 Bini Geçti: ‘Acılar Karşısında Hissizleşmeye Direnmeliyiz’

AKP Kongrelerindeki 'Lebalep Dolu'luk Vaka Sayılarındaki Artışı Nasıl Etkiledi?

AKP Kongrelerindeki ‘Lebalep Dolu’luk Vaka Sayılarındaki Artışı Nasıl Etkiledi?