in

Dikkat Kedi Çıkabilir! Avcılar’da Sokaktaki Dostlarımız Araç Altında Kalmasın Diye Tabela Asıldı

Dikkat Kedi Çıkabilir! Avcılar'da Sokaktaki Dostlarımız Araç Altında Kalmasın Diye Tabela Asıldı
Dikkat Kedi Çıkabilir! Avcılar'da Sokaktaki Dostlarımız Araç Altında Kalmasın Diye Tabela Asıldı

Sokakta yaşayan hayvan dostlarımız sadece mevsimlerin olumsuz etkilerine maruz kalmıyor. Dikkat sürücüler de onlar için büyük bir tehlike. İstanbul’un Avcılar ilçesinde sıkça araç altında ezilen kedileri gören tekstil firması çalışanları, iş yerlerinin bulunduğu sokağın girişine ‘Kedi çıkabilir’ tabelası astı. 

Mahalle sakinlerinin ve işletme sahiplerinin sıkça kedi ölümlerine şahit olmasının ardından örnek olabilecek bir adım geldi.

s-c776ef2a36d262d19d80653d77a4341ccdd095

Sarı Turna Sokak’taki tekstil firması çalışanları kedilerin daha rahat hareket edebilmesi için harekete geçti ve sokak başlarına uyarı astı.

s-a43fc763ca12a419744bd946a505788ef6a920
Tekstil firması Müdürü Mahmut Elibol, bölgede çok sayıda sahipsiz kedi olduğunu, son dönemde meydana gelen kazalar üzerine sürücüleri uyarmak istediklerini söyledi.

Anadolu’daki bir belediye uygulanmasından etkilendiklerini belirten Elibol şu ifadeleri kullandı

s-2c2336755688a953b2e22192eaf039db7d05ad

“Sokağın iki girişine ‘Kedi Çıkabilir’ levhası taktırdık. Güzel tepkiler aldık. Grafikerimizle tabelayı tekrar projelendirdik. Bence bu tabelalar çoğaltılmalı. İnsanların dikkatini çekmek gerekir. Ayrıca kaldırımda bir de mama istasyonu hazırlayarak her gün buraya mama bırakmaya başladık”

Ara sokakta olmasına rağmen sürücülerin burada hız yaptığını, sevimli dostların araçların altında kalarak öldüğünü belirten bazı mahalle sakinleri de ‘Kedi Çıkabilir’ tabelalarının olumlu sonuç vereceğine inandıklarını söyledi.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Diana Hayatını Kaybetti, Yahudiler Kamplara Gönderildi, Bosnalı Sırplar Bombalandı...Tarihte 26 Ağustos-1 Eylül Haftası ve Yaşanan Önemli Olaylar

Diana Hayatını Kaybetti, Yahudiler Kamplara Gönderildi, Bosnalı Sırplar Bombalandı…Tarihte 26 Ağustos-1 Eylül Haftası ve Yaşanan Önemli Olaylar

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu