in

Eşini 15 Yerinden Bıçakladı, İlk Duruşmada Tahliye Oldu: ‘Türk Adaleti Bu Kadar Aciz mi?’

Eşini 15 yerinden bıçaklayan ve ‘kasten yaralamak’ suçundan tutuklu yargılanan H.S., Eskişehir 7…

Eşini 15 Yerinden Bıçakladı, İlk Duruşmada Tahliye Oldu: 'Türk Adaleti Bu Kadar Aciz mi?'
Eşini 15 Yerinden Bıçakladı, İlk Duruşmada Tahliye Oldu: 'Türk Adaleti Bu Kadar Aciz mi?'

Eşini 15 yerinden bıçaklayan ve ‘kasten yaralamak’ suçundan tutuklu yargılanan H.S., Eskişehir 7. Asliye Mahkemesi’ndeki ilk duruşmada tahliye edildi. Karara tepki gösteren Öznur Sazlar, “Türk adaleti bu kadar aciz mi? Ben kime güveneceğim?” diyerek isyan etti.

s-42f8c9d23f1843a64fd312363c52b58e139f1f
Eskişehir’de Öznur Sazlar’ı 15 yerinden bıçaklayan boşanmak üzere olduğu eşi, ilk duruşmada serbest bırakıldı. Savcılıktan çıkarılan koruma kararının yenilenmesi için talepte bulunduğunu söyleyen Sazlar, talebe geç cevap verildiği için çocuğunu eşi ile görüştürmek zorunda kaldığını belirtti. O gün evde eşine saldıran H.S., 15 bıçak darbesiyle Öznur Sazlar’ı yaraladı. Can havliyle kendini dışarı atıp yardım istediğini söyleyen kadın, olay anını anlattı.

“Tezgahtaki bıçaklara yönelince son gücümü toplayıp kapıya koştum”

s-f5d9e65d315664840fb595a758b28258164372
Bıçaklamaması için yalvardığını ifade eden Öznur Sazlar, kendini son anda dışarı attığını belirtti. Sazlar olayı şu şekilde anlattı:

“Akşam iş çıkışı oğlumu görmeye geldi. Uzaklaştırmamız olduğu halde savcılık 2. uzaklaştırma talebinden sonra onay gelmediği için mecbur kaldım görüştürmek için. Oğlumu görmeye geldi. İzin verdim. Daha sonra oğlum çok huysuzlandı. Teyzesinin kafesinde oturmalarını söyledim. Israrla eve çıkmak istediğini söyleyince mecbur eve gönderdik. Akşam iş çıkışı teyzesine bırakmasını söyledim. İşten çıkışta almaya gittim. Oturuyorlardı. Ama eşim çok telaşlıydı. Çocuğum çok huysuzlandığı için eve çıkarmak zorunda kaldık. Evde sakinleştiremedik. Babası ile birkaç saat bir arada kalması yüzünden yine psikolojisi bozuldu. Sonra uyuttum. Mutfağa gittim. İşten geldiğim için bir şeyler atıştırdım. O zaman ‘siz burada kalın ben ablamda kalayım’ dedim. Tam oda kapısından çıkarken oda kapılarım yakın olduğu için beni alıp zorla banyoya soktu. ‘Benimle inatlaşırsın ha’ deyip ilk darbeyi kalbime vurdu. Sürekli boğazıma doğru vuruyordu. Onunla savaşmam gerektiğini düşündüm. Elimle göğsümü tuttum. Çünkü sürekli kalbime vuruyordu. Elimle göğsümü tuttum elim parçalandı. Daha sonra kapıyı kapatmaya uğraştı ama izin vermedim. Ondan sonra artık son reddeye geldi. Sesimi duyurmaya çalıştım ağzımı kapattı. Tam boğazıma bıçağı dayadı. ‘Ne olur yapma’ diye yalvarmaya başladım. Artık burada öleceğim dedim. Mutfağa koşup tezgahtaki bıçaklara yönelince son gücümü toplayıp kapıya koştum. Ayakkabılarımı bile giymeden sokağa kaçtım. Tantunici açıktı oraya girdim. Çocuklar beni hemen arka tarafa götürdüler. Her yerim kan içindeydi. Orada kemeri çıkarıp bacağıma sardılar. ‘Çocuğumu kurtarın başka bir şey istemiyorum’ dedim. Onlar sayesinde kurtuldum.”

“Ben kime güveneceğim”

“Ben kime güveneceğim”“Ben kime güveneceğim” Tutuklu yargılanan eşinin ilk duruşmada tahliye edildiğini söyleyen Sazlar, bugüne kadar kimseye sesini duyuramadığını aktararak, “Türk adaleti bu kadar aciz mi? Ben kime güveneceğim. Ben evimde banyo yapamıyorum. Hala kan görüyorum. Ben çok iyi dinlenmediğime inanıyorum. Bugüne kadar ne savcılara sesimi duyurabildim ne de polislere. Biz ağır cezada görülmesini isterken tek duruşmada asliyede görülmesine çok şaşkınız” diye konuştu.

“Öldükten sonra mı ağır cezada görülecek?”

s-d2e186a01647bd7e907449562bd899f791dc53
Dosyanın ağır cezada görülmesi gerektiğini ve can güvenliğinin olmadığını ifade eden Sazlar, konuşmasına şu şekilde devam etti:“Adalet bakanlığından yardım istiyoruz. Türkiye’de kadın olmak gerçekten zormuş bunu anladım. Yani 15 yerimden bıçaklandım, illa ölmem mi gerekiyordu? Öldükten sonra mı ağır ceza da görülecek? Koruma istiyorum ben. Korunmak istiyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından, Adalet Bakanlığından yardım istiyorum.”

Adli kontrolle serbest

s-695bfa772d8a46621f18c3f847f82ccc9420ee
Eskişehir 7. Asliye Mahkemesinde görülen ‘Kasten Yaralama’ davasında tutuklu sanık H.S. ve müşteki Öznur Sazlar hazır bulundu. Görülen duruşmanın sonucunda tutuklu sanık H.S., adli kontrol şartıyla tahliye edilirken, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

'Terör Örgütüne Yakın' Diyerek Suçladığı Gençten Özür Dileyen Burhan Kuzu'ya Yanıt: 'Yok Öyle, Mahkemede Hesaplaşacağız'

‘Terör Örgütüne Yakın’ Diyerek Suçladığı Gençten Özür Dileyen Burhan Kuzu’ya Yanıt: ‘Yok Öyle, Mahkemede Hesaplaşacağız’

Yasaksız, Sansürsüz! 90'ları Yaşayanların Cinsellik ve Ahlak Eğitimi Konusunda Başka Kafalarda Olmasını Sağlayan Süreç

Yasaksız, Sansürsüz! 90’ları Yaşayanların Cinsellik ve Ahlak Eğitimi Konusunda Başka Kafalarda Olmasını Sağlayan Süreç