in

Eşini ‘Boynunu Keseceğim’ Diye Tehdit Etti, Annesini Öldürdüğü Ortaya Çıktı, Serbest Bırakıldı…

Ordu’da boşanma aşamasındaki eşi A.E.D…

Eşini 'Boynunu Keseceğim' Diye Tehdit Etti, Annesini Öldürdüğü Ortaya Çıktı, Serbest Bırakıldı...
Eşini 'Boynunu Keseceğim' Diye Tehdit Etti, Annesini Öldürdüğü Ortaya Çıktı, Serbest Bırakıldı...

Ordu’da boşanma aşamasındaki eşi A.E.D. tarafından ölümle tehdit edilen 2 çocuk annesi G.D. koruma altına alındı. G.D. tehdit mesajlarını sosyal medyadan paylaşmış ve büyük yankı uyandırmıştı. 

G.D. sığınma evine yerleştirilirken gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan A.E.D.’nin ise 15 yaşındayken tartıştığı annesini bıçaklayarak öldürdüğü ortaya çıktı.

s-cf32569f2bf38dcbee180a49c7ec9493823126
Mesudiye ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi G.D. eşi A.E.D. ile sorunlar yaşayınca boşanmak istediğini söyleyip, eşyalarını toplayarak, 1 ay önce evden ayrıldı. Eşi bir süre sonra iddiaya göre G.D.’ye  sosyal medyadan ve SMS ile ölüm tehdidi içeren mesajlar göndermeye başladı. G.D. gelen mesajları sosyal medya hesabından paylaşarak, yardım istedi. Polis ekipleri, iddialar üzerine A.E.D.’nin yakalanması için çalışma başlattı.

Çalışma kapsamında A.E.D.’nin, Sivas’taki bir otelde kaldığı tespit edildi. Ekiplerin yaptığı baskında A.E.D., kaldığı odada yakalanarak, gözaltına alındı.

s-db7c30add39fab9b73d50b1e97d5492d77e2c3
A.E.D., sorgusu için Ordu’ya getirildi. A.E.D.’nin jandarmadaki işlemleri sürerken, Vali Tuncay Sonel ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Devletimizin ilgili birimleri ile koordineli bir şekilde gereği yapılarak şahıs hakkında yakalama kararı çıkartılmış ve Sivas’ta gece kaldığı otelde yakalanarak gözaltına alınmış, adli işlemler başlatılmıştır” dedi.

Tehdit mesajları paylaşmış…

s-55bed48787e5294d2206a0cb390891f0cf2809
Öte yandan A.E.D.’nin, eşine gönderdiği iddia edilen tehdit mesajlarında, ‘Boynunu keseceğim. Yemin ederim. Seni öldüreceğim. Havlayan köpek ısırmaz değil mi? İstisnalar kaideyi bozar, bozacak da. Genzine kan tadı gelince yalvaracaksın Allah’a ama çok geç olacak. O iki tane evladımın üzerine başları üzerine yemin ederim kanınla boğularak öleceksin. Her zaman dediğim gibi can yakan canı yanacağı günü beklesin ama sen öleceksin’ cümleleri yer aldı.

19 yıl önce de annesini öldürmüş.

s-83861e08108f03e7258c266ba87d839fea0ea5
Ordu’da jandarmada tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.E.D., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. A.E.D.’nin eşinin ikametine yaklaşmama kararı alındığı öğrenildi. Eşine tehdit mesajları gönderen A.E.D.’nin, 15 yaşındayken tartıştığı annesini bıçaklayarak öldürdüğü ortaya çıktı. Olaydan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen A.E.D.’nin 5 yıl sonra tahliye edildiği belirtildi. Öte yandan genç kadın çocukları ile birlikte devlet koruması altına alınarak sığınma evine yerleştirildi.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Zamlarla Birlikte Hırsızların Yeni Hedefi! 2020 Yılında 5 Bine Yakın Tekel Bayi Soyuldu

Zamlarla Birlikte Hırsızların Yeni Hedefi! 2020 Yılında 5 Bine Yakın Tekel Bayi Soyuldu

Havai Fişek Fabrikası Patlamasında Ölen İşçinin Yakını: 'Bu Ülkede Parası Olan 3 Gün Hapis Yatıp Çıkmayacak'

Havai Fişek Fabrikası Patlamasında Ölen İşçinin Yakını: ‘Bu Ülkede Parası Olan 3 Gün Hapis Yatıp Çıkmayacak’