in

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında ‘Suçu bildirmeme’ gerekçesi ile duyurusunda bulunuldu. Demokrat Partili Hüseyin Avni Sipahi tarafından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda TCK’nın 278. maddesi kapsamında kovuşturma yapılması istendi.

s-58e6de7d22be06969052844ab247db471dd308
DHA’nın aktardığı bilgiye göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında, Sakarya’da yaptığı konuşma nedeniyle, “Suçu bildirmeme” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. Davutoğlu’nun yaptığı konuşmada suç işlediğini öne süren Hüseyin Avni Sipahi, bir dilekçe ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak, “Suç bildirmeme” suçunu düzenleyen TCK’nın 278. maddesi kapsamında kovuşturma yapılmasını istedi.

‘Şüpheli açıkça suçu ve suçluyu gizlemiş ve halen de gizlemektedir.’

s-181baaaf74ee683a3c4b4fd023130df4c3aa51
Davutoğlu’nun basında yer alan açıklamalarına ve 7 Haziran ile 1 Kasım 2015 tarihleri arasında Türkiye’de yaşanan terör saldırılarına yer verilen suç duyurusu dilekçesinde, “Birçok vatandaşımızın hayatını kaybetmesi, sakat kalması, bir kısmının da sağlıklarına kavuşabilmek için halen tedavi oluyor olması karşısında tüm bu yaşanan insanlık suçu niteliğindeki olaylara sebep olup insan hayatına kasteden, bunları organize eden, bizzat içinde bulunan kişi veya kişileri yaptığı açıklamalardan anlaşılacağı üzere bilmesine rağmen açıklamayan şüpheli açıkça suçu ve suçluyu gizlemiş ve halen de gizlemektedir” denildi.

Davutoğlu ne demişti?

medyascope.tvs-7803c49051014c750efc6652a5651afb7c71d0
Davutoğlu, kendisine yöneltilen eleştirilerle ilgili olarak “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok kişi, insan yüzüne çıkamaz. Neden mi? Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olacaktır. Başbakanlık görevini aldığım zaman -bunu izah etmek zorundayım, kampanya dolayısıyla bu soruları aldığım için- 6-8 Ekim olayları oldu. O olaylar esnasında çözüm süreci adı altında Türkiye’nin kamu düzeninin nasıl yerle bir edildiğini görme imkanı bulduk” ifadesini kullanmıştı.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Dikkat Kedi Çıkabilir! Avcılar'da Sokaktaki Dostlarımız Araç Altında Kalmasın Diye Tabela Asıldı

Dikkat Kedi Çıkabilir! Avcılar’da Sokaktaki Dostlarımız Araç Altında Kalmasın Diye Tabela Asıldı

İndirim Uygulanmadı: Küçükçekmece'de 5 Yaşındaki Kız Çocuğuna Cinsel İstismara 29 Yıl Hapis

İndirim Uygulanmadı: Küçükçekmece’de 5 Yaşındaki Kız Çocuğuna Cinsel İstismara 29 Yıl Hapis