in

Hastaneyi Basıp Sağlık Çalışanlarına Saldırmışlardı: Tutuklu Sanıklara Tahliye

Ankara’da Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni basıp sağlık çalışanlara saldıran 2’si tutuklu 5 kişinin yargılandığı dava görülmeye başlandı.Mahkeme, tutuklu sanıklar Soykan Kamay ve Muhammed Devran Özel’in “konutu terk etmeme” adli kontrol şartıyla tahliyesine karar ve…

Hastaneyi Basıp Sağlık Çalışanlarına Saldırmışlardı: Tutuklu Sanıklara Tahliye
Hastaneyi Basıp Sağlık Çalışanlarına Saldırmışlardı: Tutuklu Sanıklara Tahliye

Ankara’da Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni basıp sağlık çalışanlara saldıran 2’si tutuklu 5 kişinin yargılandığı dava görülmeye başlandı.Mahkeme, tutuklu sanıklar Soykan Kamay ve Muhammed Devran Özel’in “konutu terk etmeme” adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

s-eb4b9aca68175de9c52262524013ff8f0c576e
Geçen yıl 21 Eylül’de silahlı kavgada kardeşi Fırat ile birlikte yaralanan Ahmet Özel, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Hastanede Fırat Özel ve Ahmet Özel’i görmek isteyen yakınları, hastane çalışanlarına saldırdı. Sağlık çalışanları kapıyı kapatıp, arkasında barikat kurarak korunmaya çalıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 5 kişiden Soykan Kamay ve Muhammed Devran Özel tutuklanırken, Fırat Öztaş, Yasin Özel ve Mehmet Sadık Özel adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ankara’da Sağlıkçılara Yönelik Saldırıda 2 Kişi Tutuklandı –

Duruşma öncesi yeniden tutuklama

s-cc6a1226421f9717ff764445741b28c03a36b2
Savcının hazırladığı iddianame ile 5 kişi hakkında ‘görevi yaptırmamak için direnme’ ve ‘kamu malına zarar vermek’ suçlarından 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ankara 34’ncü Asliye Ceza Mahkemesi’nce iddianame kabul edilirken, tutuklu iki sanığın da delillerin toplandığı kanaatiyle adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine karar verildi. Ancak savcılık, tahliye kararına itiraz etti. Bugün Ankara 34’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşma öncesi itirazı değerlendiren üst mahkeme, sanıklar Soykan Kamay ile Muhammed Devran Özel’in yeniden tutuklanmasına karar verdi.

“Acımdan dolayı kapıya vurdum”

s-77e70dfba7e2a485cdc09138c39707ca66e651
Bunun üzerine tutuklanan iki sanık ile tutuksuz sanıklar Fırat Öztaş, Yasin Özel, Mehmet Sadık Özel, müştekiler ve taraf avukatları, bugün Ankara 34’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmada hazır bulundu. Tutuklu sanık Soykan Kamay, “Biz hastaneye gittiğimizde ilk başta yakınımızın yaşadığını, daha sonra öldüğünü söylediler. Ben herhangi bir şekilde kimseye küfür etmedim, kimseyi tehdit etmedim; ailesini öyle görünce, çocuğunu ve eşini öyle görünce kapıya vurdum. Ancak bunu başkalarına art niyet şeklinde değil acımdan dolayı vurdum, herhangi bir şekilde direnmem söz konusu değildir” dedi.Suçsuz olduğunu belirten Kamay tahliyesini talep etti.

“Ölüm haberinin şokuyla kendimi kaybettim”

s-1b14358d9b49449581b68b983dbf6f5b39be98
Tutuklu sanık Muhammed Devran Özel, savcılıkta verdiği ifadelerini tekrar ettiğini belirterek, “Rahmetli olan kişi benim halamın oğlu, elimde büyüdü. Bize hastanede yaşadığını söylediler. 10 dakika sonra ise ‘öldü’ dediler. Aile fertlerinden hamile olan eşi koridorda bayılmıştı. Bunun şokuyla kendimi kaybettim, iddianamede belirtilen şeyleri yapmadım” diye konuştu. Suçsuz olduğunu savunan sanık Özel, tahliyesini talep etti. Tutuksuz sanıklar ile müştekiler, savcılık ifadelerini tekrar ettiklerini belirttiler.

Tutuklu sanıklara tahliye

s-a8c2f0c3c65622f81c4210f263263558d601f4
Olayla ilgili tanıkları dinleyen mahkeme, sanık beyanlarının ardından ara kararını açıkladı. Mahkeme, tutuklu sanıklar Kamay ve Özel’in ‘konutu terk etmeme’ adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmederek, duruşmayı erteledi.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Yüzlerce Öğrenci Kadıköy'de Toplandı: 'Bütün Kayyum Rektörler İstifa Etsin'

Yüzlerce Öğrenci Kadıköy’de Toplandı: ‘Bütün Kayyum Rektörler İstifa Etsin’

Boğaziçi Üniversitesi'nin Atanan Rektörü Melih Bulu'yu Protesto İçin Yapılan Pankartlar ve Çizimler

Boğaziçi Üniversitesi’nin Atanan Rektörü Melih Bulu’yu Protesto İçin Yapılan Pankartlar ve Çizimler