in

Hemşirelere Hakaret Eden Başhekim Hakkında Soruşturma

İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin Başhekimi Doğan Yıldırım’ın hemşirelere yönelik skandal mesajlar attığı ortaya çıktı…

Hemşirelere Hakaret Eden Başhekim Hakkında Soruşturma
Hemşirelere Hakaret Eden Başhekim Hakkında Soruşturma

İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin Başhekimi Doğan Yıldırım’ın hemşirelere yönelik skandal mesajlar attığı ortaya çıktı. Yıldırım, “Siz doktorlar hemşirelerin komutanısınız arkadaşı değil. Emredeceksiniz ve yapacaklar” dedi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Başhekim Doğan Yıldırım hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Yıldırım, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

s-bc2623374a5e8ce90fc5cd5113eb48bb37e98e
BirGün’den Berkay Sağol’un haberine göre, İzmir’de Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Yıldırım’ın hastane WhatsApp grubunda hemşireleri hedef alan hakaret içerikli mesajları ortaya çıktı. Başhekim Yıldırım, hastanenin WhatsApp grubundan hastane doktorlarını hemşirelere karşı nasıl davranmaları gerektiği konusunda skandal mesajlar attı.Başhekim Yıldırım, “Siz doktorlar hemşirelerin komutanısınız, arkadaşı değil. Emredeceksiniz ve yapacaklar, hastaların battaniyesi eksik, çarşafı yırtık, yastığı yok” derken, hastanedeki yönetim eksikliklerini itiraf eden mesajının devamında “Şefkat desen hiç yok zaten, öküz gibi tavırlar” şeklinde hakarette bulundu.

Soruşturma başlatıldı

s-73c2a98be243f759216f5da6964378c37684ee
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Başhekim Doğan Yıldırım hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Köşger sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bahse konu Başhekim hakkında soruşturma başlatılmıştır. İlimizde bütün mesleklerin, kişilerin ve kurumların uyum içinde çalışması için gereken tedbirler alınacaktır” dedi.

“Virüsle mücadele ederken yönetim tarafından eziliyoruz”

s-947027b02da3fa21a86e37689fe57a234264ef
Başhekimin hakaretlerinin ortaya çıkmasının ardından Türk Hemşireler Derneği İzmir Şubesi açıklama yaptı. Hemşirelik mesleğini değersizleştirmeye yönelik ithamların kabul edilmediği vurgulanan açıklamada, “Doğan Yıldırım’ın aynı grupta, bir hastane çalışanına yönelik hakaretlerinin yer aldığı, hastane çalışanının çalışma yerini hekimlerin oylamasına sunduğu, pandemi döneminde sağlık çalışanlarına sağlanan konaklama imkânını hekimler lehine manipüle ettiğine dair kanıtların yer aldığı yazışma kayıtları da elimizde mevcuttur. Doğan Yıldırım’ı bir başhekime, bir hekime, bu ülkenin üniversite mezunu bir vatandaşına yakışmayacak ifadelerini ve yaklaşımını kınıyoruz” denildi.Kovid-19 ile mücadeleyi sırtlayan hemşirelerin aynı zamanda yönetim baskısı altında ezildiği belirtilen açıklamada, “Sağlık hizmetlerinin bel kemiği olan ve gece gündüz adeta soluksuz çalışarak toplumumuzun hak ettiği kaliteli ve nitelikli sağlık hizmetini sunmaya ant içmiş biz hemşireler; her geçen gün artan ve sistematik hale gelen etik ilkelerden uzak, profesyonellik dışı uygulamalarla şiddete maruz kalıyoruz. Yönetici şiddetinin benzer üzücü örneklerinin daha öncede yaşandığı bu süreçte; görünen o ki aynı anlayış ile benzer olaylar yaşanmaya devam edecektir. THD olarak gerekli girişimlerde bulunduğumuzu, hiçbir hukuksal mücadeleden kaçınmayacağımızı bildiriyor, tüm meslektaşlarımıza bu ve bu gibi olayların takipçisi olacağımızın sözünü veriyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İstifa etti

s-2806cf7c4345ee98dec71dbf5e4250cff57725
Hemşirelere karşı skandal ifadeler kullanan başhekim Doğan Yıldırım, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada görevinden istifa ettiğini duyurdu. Yıldırım yaptığı açıklamada, “Maksadı üzüm yemek olmayanlara fırsat tanımayarak, ne devletime, ne bakanlığıma ne de onur duyduğum şerefli geçmişime halel gelmesine müsaade etmemek adına kendi isteğimle Başhekimlik görevinden çekiliyorum” dedi. sldks

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Annesini Öldürüp, Kız Kardeşiyle Cesedin Etrafında Dans Etti

Annesini Öldürüp, Kız Kardeşiyle Cesedin Etrafında Dans Etti

Peki Sırada Ne Var? Simpsonlar'ın 'ABD'de Kongre Binası İşgali' Kehaneti de Tuttu

Peki Sırada Ne Var? Simpsonlar’ın ‘ABD’de Kongre Binası İşgali’ Kehaneti de Tuttu