in

İndirim Uygulanmadı: Küçükçekmece’de 5 Yaşındaki Kız Çocuğuna Cinsel İstismara 29 Yıl Hapis

İndirim Uygulanmadı: Küçükçekmece'de 5 Yaşındaki Kız Çocuğuna Cinsel İstismara 29 Yıl Hapis
İndirim Uygulanmadı: Küçükçekmece'de 5 Yaşındaki Kız Çocuğuna Cinsel İstismara 29 Yıl Hapis

Küçükçekmece’de 5 yaşındaki çocuğa yönelik cinsel istismar davasında 18 yaşındaki Pakistan uyruklu Mohammad Vasıf “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 20 yıl, “Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan da 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada savcı eylemin niteliği gözetildiğinde duruşmanın gizli yapılmasını talep etti.

s-df0b7924aa5165a56987631ed603960409620c
Talep mahkeme tarafından kabul edildi. Mağdurun annesi ve babası sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. Müştekilerin avukatı Eren Keskin de “Çocuğun kesin raporunun alınması demek çocuğun aynı travmalara maruz kalması anlamına geleceğinden yeniden rapor alınmasını talep etmiyoruz. Mevcut raporlar yeterlidir. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilsin” ifadelerini kullandı. Söz alan diğer müşteki avukatları da suçun sanık tarafından işlendiğini belirterek, “Sanığın atılı suçlarla ilgili üst hadden cezalandırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. Son sözü sorulan tutuklu sanık “Yaşlı annem, babam ve kardeşim vardır. Gelir getiren benden başka kimseleri yok. Tahliyemi istiyorum.” dedi.Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti,  sanık Mohammad Vasıf’ı  “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 20 yıl hapis cezasına,  “Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan da 9 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanık Mohammad Vasıf’a iyi hal indirimi de uygulanmadı.

“Umarım bu karar diğer mahkemelere de örnek olur”

s-3fb554e9c0f671e53c809e3141e7b037cfbadd
Davanın ardından açıklama yapan Avukat Eren Keskin, davayı en başından beri takip ettiğini, yargılamanın çabuk bittiğini belirterek, “Bugün ilk kez çok doğru bir karar verdi mahkeme. Çünkü tüm deliller toplanmıştı. Davayı hiç uzatmadan kararını verdi. Toplam 29 yıl ceza verildi sanık hakkında. İndirim uygulanmadı. Ceza en üst sınırdan verildi. Umarım bu karar diğer mahkemelere de örnek olur” dedi.

Ne olmuştu?

s-7047cfe03fa1164541bd65c8d5ad7d9186e121

23 Nisan’da, Küçükçekmece’de cinsel istismara uğradığı aktarılan 5 yaşındaki kız çocuğu hastanede tedavi altına alınmıştı.

Küçükçekmece’de Çocuğa Cinsel İstismar: ‘5 Yaşındaki Evladımız Hastanede Gözetim Altında’ –

Çocuk taburcu edildikten sonra ailesi ve pedagog eşliğinde şüpheliyi teşhis etmişti.

Küçükçekmece’deki Çocuk İstismarının ‘Faili Yakalandı’ –

İlk ifadesinde suçunu itiraf ettiği aktarılan zanlı, 26 Nisan’da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Küçükçekmece’de Çocuğa Cinsel Saldırı: Zanlı Tutuklandı

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

Tükenme Tehlikesi ile Karşı Karşıya: Kum Zambağını Koparana 48 bin 625 Lira Ceza

Tükenme Tehlikesi ile Karşı Karşıya: Kum Zambağını Koparana 48 bin 625 Lira Ceza