in

İnsanların Canını Hiçe Saydı: Belediye Otobüsü Şoförü, Aracı Çocuğa Kullandırdı

Bağcılar’da trafikte seyrettiği esnada otobüsü çocuğa kullandıran sürücü, sivil trafik polisi tarafından yakalandı…

İnsanların Canını Hiçe Saydı: Belediye Otobüsü Şoförü, Aracı Çocuğa Kullandırdı
İnsanların Canını Hiçe Saydı: Belediye Otobüsü Şoförü, Aracı Çocuğa Kullandırdı

Bağcılar’da trafikte seyrettiği esnada otobüsü çocuğa kullandıran sürücü, sivil trafik polisi tarafından yakalandı. Ehliyetine el konulan sürücüye 343 lira idari para cezası kesildi. 

s-626b322333d336455f4310a262defd64416ee8
Bağcılar’da belediye otobüsü seferini yaptığı esnada bir yolcunun cep telefonu ile kayda aldığı görüntüler ‘Bu kadarına da pes’ dedirtti. Trafikte seyir halinde olan otobüs sürücüsü, direksiyonu çocuğa vererek aracı kullandırttı. Dakikalarca bu şekilde giden sürücü bir de cep telefonuyla oynayıp trafiği tehlikeye düşürdü. Otobüs şoförü kendi canının yanı sıra, çocuğun, yolcuların ve diğer sürücülerin de canını hiçe saydı.

Ehliyetine el konuldu ve para cezası kesildi

Ehliyetine el konuldu ve para cezası kesildiEhliyetine el konuldu ve para cezası kesildi Görüntülerin medyaya yansımasının ardından çalışma başlatan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri, otobüsün plakasını tespit etti. Sürücüsünün de H.K. olduğunu belirleyen polis, adresini belirlediği şahsı yakaladı. Şubeye götürülen sürücüye, (Seyir Halinde Cep Telefonu Kullanmak) maddesinden 235 lira, (Trafik Güvenliği Ve Düzeni İle İlgili Diğer Yasak Ve Kurallara Uymamak) maddesinden de 108 lira olmak üzere toplamda 343 lira idari para cezası kesti. Ayrıca şahsın sürücüsü belgesi, “Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda sağlık şartları gereğince ilgili sağlık kuruşuna sevki yapılarak geçici olarak geri alındı.

2 yıla kadar hapis talebiyle yargılanacak

s-0213338b9302e240eccc2f191e5bd78bdc03e3
Şubede işlemleri tamamlanan sürücü, ‘Ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır‘ maddesine adli işlem yapılmak üzere Bağcılar Polis Merkezine teslim edildi.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Külliye'de 30 Ağustos Resepsiyonu: Törene Akşener de Katıldı

Külliye’de 30 Ağustos Resepsiyonu: Törene Akşener de Katıldı

Ekrem İmamoğlu İşten Çıkartılan İşçilerin Temsilcileriyle Görüştü: 'Karar Siyasi Değil, Hukuki'

Ekrem İmamoğlu İşten Çıkartılan İşçilerin Temsilcileriyle Görüştü: ‘Karar Siyasi Değil, Hukuki’