in

İstanbul’u Vuran Sağanak da Köprü Altında Boğularak Hayatını Kaybetmişti: Cici Baba’nın Kimliği Belli Oldu

İstanbul'u Vuran Sağanak da Köprü Altında Boğularak Hayatını Kaybetmişti: Cici Baba'nın Kimliği Belli Oldu
İstanbul'u Vuran Sağanak da Köprü Altında Boğularak Hayatını Kaybetmişti: Cici Baba'nın Kimliği Belli Oldu

İstanbul’da etkili olan kuvvetli yağış sırasında uyuduğu Unkapanı Köprüsü altında hayatını kaybeden evsiz kişinin kimliği belirlendi. ‘Cici Baba’ olarak tanınan kişinin 59 yaşındaki Sezai Güdek olduğu tespit edildi.

s-d8f1cc4bfbd6bbb0ea8611aa2686bf1b9d1b16 İstanbul’da önceki gün etkili olan sağanak yağış nedeniyle birçok iş yerini ve bazı alt geçitleri su basmıştı. Su ile dolan Unkapanı alt geçidinde uzun zamandır yaşayan ve adının kimsenin bilmediği ‘Cici Baba’nın cansız bedenine ulaşılmıştı.DHA’nın aktardığı habere göre, çevrede “Cici Baba” olarak bilinen kişinin 59 yaşındaki Sezai Güdek olduğu tespit edildi. Güdek’in ailesinin Ordu’da olduğu kaydedildi. Yakınları tarafından Adli Tıp Kurumundan alınan Güdek’in cenazesi, ailesi tarafından Ordu’ya götürülecek.

Cici Baba’nın hayatını kaybettği geçidin su dolması kameralara yansısı

Cici Baba’nın hayatını kaybettği geçidin su dolması kameralara yansısıCici Baba’nın hayatını kaybettği geçidin su dolması kameralara yansısı 5d5ab9417d378fcd0e9b4d71.jpg

Cici Baba’yı kendisi gibi sokaklarda yaşayan arkadaşları anlattı

Cici Baba’yı kendisi gibi sokaklarda yaşayan arkadaşları anlattıCici Baba’yı kendisi gibi sokaklarda yaşayan arkadaşları anlattı Alt geçitde kimsenin adını bilmediği ancak ‘Cici Baba ‘olarak tanıdığı Sezai Gülek de kalıyordu. Cici Baba’nın su altında kaldığından kimsenin haberi yoktu. Çalışmalar suda kalan araç için başlatıldı. Su tahliye çalışmaları sırasında Cici Baba’nın cansız bedenine ulaşıldı. Kimlik bilgileri ise henüz tespit edilemedi. 60’lı yaşlarında olan ve yıllardır sokaklarda yaşayan o evsiz ile olay anını, onunla alt geçitte birlikte kaldığı diğer evsiz arkadaşları anlattı.Yıllardır sokaklarda yaşayan Cengiz Çelik, “Bir lokmayı paylaşan bir insandı. Parası oldu mu, bende olur onda olmaz yardımcı olurduk birbirimize. O adam neden gitti? Şurayı sel götürdü. Köprü görünmüyordu. Ben de orada duvarın dibinde duruyordum. Su dizlerimde delikanlının biri geldi beni çıkardı” dedi. “Bu tarz afetlerde bizim en çok sığınacağımız yer köprü altlarıdır. Ağacın altında durabilir misin?” diyen Çelik, geçimlerini ise kendilerine yardımcı olan insanlar sayesinde sağladıklarını belirtti.

‘Ekmeğini paylaşır, parası varsa parasını verir karnımızı doyururdu’

s-64e68bd852866710c45ac1e7d46f4a7658f6af 40 yaşındaki Erkan Aydoğdu ise, “Çok güzel insandı, dürüsttü, efendiydi, ekmeğini paylaşır, parası varsa parasını verir karnımızı doyururdu. Kimseye bir zararı yoktu. Hep burada yatardı” diye konuştu. Kış aylarında çok üşüdüklerini belirten Aydoğdu, “Üşüyoruz. Kimsemiz yok. Evimiz yok barkımız yok. Üşüyoruz. Yıllardan beri aç susuz dışardayız. Çöplerden yiyecek topluyoruz” diye konuştu. 15 yıldır sokaklarda yaşayan 32 yaşındaki Hakkı Üzüm ise, “Yağmur başladı. Aşağıya geldik. Bir baktım su köprünün ortasına vurmuş. Adam suyun içinde, kimse demiyor ki bunu kurtaralım, çıkaralım. İnsanlık gerçekten de ölmüş. Sadece bakıyorlar. Üstündeki telefonları gitmesin. Ayakkabıları kirlenmesin diye adama yardımcı olmadılar. Sonra çıkardılar 10 metre ileriye koydular, can çekişen adamı, üstüne de pis branda örttüler. Adam can çekişe çekişe öldü” ifadelerini kullandı.

‘Burası bizim evimiz’

s-e70b2af5103fe8b04c7ae5c12f1dfe2124763e Sokaklarda yaşamasıyla ilgili ise Üzüm, “Okumadık. Liseye kadar okuduk. Biz okula giderken, okulun en temiz, yakışıklı öğrencisiydim. Benim giydiğim kundurayı öğretmenler giyemiyordu. Ama işte hayat şartları. Ailemizden uzak durduk. Oluyormuş işte” dedi. Sokaklar için, ‘Burası bizim evimiz’ diyen Üzüm, “Kimseye muhtaç değiliz. Hiç kimsenin malına mülküne dokunmuyoruz. Allah’ın yarattığı hiçbir canlıya da zararımız yok. Burada yatıyoruz, bazen zabıtalar geliyor ‘Burada yatma’ diyor. Neden yatamıyor muşum?” dedi.

Geçtiğimiz gün İstanbul’u etkisi altına alan sağanak yağış nedeniyle hayat felç olmuş, bir kişi hayatını kaybetmişti

İstanbul Sular Altında: Ulaşım Felç, Bir Kişi Hayatını Kaybetti –

Yağış sonrası ise Meteoroloji’nin raporu tartışılmıştı

Sular Altında Kalan İstanbul İçin ‘Rapor’ Tartışması: Meteoroloji’den ‘Geç Kalmışlar’ Diyen İmamoğlu’na Yanıt

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Çizgi Filmler Diyanet'in Hedefinde: 'Dini ve Milli Duygulara Aykırı'

Çizgi Filmler Diyanet’in Hedefinde: ‘Dini ve Milli Duygulara Aykırı’

Üç Belediye Başkanının Görevden Alınması Türkiye'nin Gündeminde: Peki Kim Ne Dedi?

Üç Belediye Başkanının Görevden Alınması Türkiye’nin Gündeminde: Peki Kim Ne Dedi?