in

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Vitrin Mankeni’ Yanıtı: ‘Bir Kadına Bundan Daha Ağır Hakaret Edilemez’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’deki başörtülü kadınlarla ilgili ‘vitrin mankeni’ ifadesine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilemez” diyerek tepki gösterdi…

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan’a 'Vitrin Mankeni' Yanıtı: 'Bir Kadına Bundan Daha Ağır Hakaret Edilemez'
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan’a 'Vitrin Mankeni' Yanıtı: 'Bir Kadına Bundan Daha Ağır Hakaret Edilemez'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’deki başörtülü kadınlarla ilgili ‘vitrin mankeni’ ifadesine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilemez” diyerek tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın özür dilemesini istedi.

s-7d1e95a600a61df910194c7980aeee3258878c
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile İstanbul’da Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı Açılış Töreni’ne katılan Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin “Cumhurbaşkanının cuma namazı çıkışında bir açıklaması oldu. ‘Vitrin mankeni gibi başı örtülü bazı isimleri yanınıza alarak, halkı kandırdığınızı’ söyledi. Bu açıklamasına ne söylersiniz?” şeklindeki sorusuna şu karşılığı verdi:

“İnsanlara hakaret etmekten vazgeç”

“Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilmez. Doğru değil yani. Ne demek ya vitrin mankeni? Dönüp bir kendisine baksın bakalım. İnsan gerçekten üzülüyor. O koltuğun, hakkını ver sen. Oturduğu koltukla millete vatandaşa, başını açana, başını kapatana her türlü hakareti yapabiliyor. Ne demek ya vitrin mankeni? Kendi partisinden olursa hiçbir sorun yok, başka bir partiden olursa vitrin mankeni. Hangi akılla hangi mantıkla bunu söylüyor? Hangi bilgiyle, hangi birikimle bunu söylüyor? Ben Erdoğan’ın bütün başı örtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini bekliyorum. Yazıktır günahtır ya. Toplumu ayrıştırmak, toplumu kavga eder hale getirmek yetmedi mi arkadaş. Biraz da sesini kes ya. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç, senden yana olan herkes çok iyi karşında olan düşman. Ne düşmanı ya? Bu ülkede yaşıyoruz beraber yaşıyoruz ya. Başı açık başı kapalı kadını erkeği yaşlısı genci beraber yaşıyoruz. Bırakın ya 2021’in birinci günü milletin yüzü gülsün bari. Gerçekten acıyorum Allah akıl fikir versin buna.”

Erdoğan’ın açıklamaları için

Erdoğan, Türban Açıklaması Yapan Fikri Sağlar’ı Hedef Aldı: ‘Bu Zat Bu Çağda Yaşamıyor’ –

CHP’li Sevgi Kılıç: ‘Şiddetle kınıyorum’

s-1e5087b0b42b7158e66c331c5773749768b773
CHP PM Üyesi Avukat Sevgi Kılıç, Erdoğan’ın bu sözlerine Twitter’dan tepki göstermiş ve şunları söylemişti: “Sayın Ak Parti Genel Başkanının bana vitrin mankeni demek suretiyle biz kadınlara yapmış olduğu hakareti şiddetle kınıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarından gelen bir Parti Meclisi Üyesi olarak bir kez daha söylüyorum; İlk seçimde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında inanç, etnik köken, kılık kıyafet veya başka hiçbir ayrım olmadan kadınlar toplumun her alanında eşit haklara sahip olacak ve toplumsal barış sağlanacak. Sözümüz söz!”

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

1 Ocak Koronavirüs Tablosu: 'Aktif Vaka ve Ağır Hasta Sayısı Düşmeye Devam Ediyor'

1 Ocak Koronavirüs Tablosu: ‘Aktif Vaka ve Ağır Hasta Sayısı Düşmeye Devam Ediyor’

Binaya İş Makinesiyle Girildi: Konferans Salonunda Maskeli, Mesafeli ve Dezenfektanlı Kumar

Binaya İş Makinesiyle Girildi: Konferans Salonunda Maskeli, Mesafeli ve Dezenfektanlı Kumar