in

Melih Gökçek’e Yeni Yıl Sürprizi: İhaleye Fesat ve Görevi Kötüye Kullanmaktan Suç Duyurusu

Görevinden istifa ettirilen Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek döneminde yapılan ihaleler hakkında yeni suç duyuruları yapılmaya devam ediliyor…

Melih Gökçek'e Yeni Yıl Sürprizi: İhaleye Fesat ve Görevi Kötüye Kullanmaktan Suç Duyurusu
Melih Gökçek'e Yeni Yıl Sürprizi: İhaleye Fesat ve Görevi Kötüye Kullanmaktan Suç Duyurusu

Görevinden istifa ettirilen Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek döneminde yapılan ihaleler hakkında yeni suç duyuruları yapılmaya devam ediliyor. Bu kez de Gökçek ve dönemin bürokratları hakkında ihaleye fesat karıştırma ve görevi kötüye kullanma suçlarından savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

s-0e31709afbf54d48e57a3725b491664212819c
OdaTv’nin haberine göre Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, 14 Şubat 2017 tarihindeki oturumunda Gökçek’in aslen memleketi Halfeti’ye meydan düzenlenmesi ve park yapılması için karar aldı. Kararda işlerin “ivedi yapılacak ihale ile karşılanması” ifadesi de belirtildi. Bu kararın alınmasına rağmen, dört aydan fazla bir süre sonra yapılan ihalenin ivedi şekilde yürütülmesi için hiçbir gerekçe gösterilmedi. 23 Haziran’da Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan “Halfeti Meydan Düzenlemesi ve Park Yapım İşi” ihalesi davet usulü gerçekleştirildi. İhaleyi Melih Gökçek’e yakınlığıyla bilinen Korkuata ailesi üyelerinin yönetiminde yer aldığı MFK Turizm Şirketi, KDV hariç 1.699.057,22 TL bedelle kazandı.

Kamu İhale Kurumu’nun iptal kararına rağmen ihale yapıldı

s-900e1a5e7c842c701945f16c6b98eedf5c3804
İhaleye katılması istenen şirketlere davetiye mektuplarının ihale tarihinden mevzuata aykırı şekilde bir gün önce tebliğ edildiği ortaya çıktı.Kamu İhale Kurumu incelemesinde, bunun kanunlara aykırı olması nedeniyle ihalenin iptal edilmesi kararı alındı. İptal kararı alınmasına rağmen ihaleye devam edildiği ortaya çıktı.Suç duyurusunda, Halfeti’ye yapılacak olan meydan ve parkın ihale kapsamındaki bitki alımı gibi birçok mal kaleminin kısmi teklife açılmasının idare lehine olmasına rağmen birden çok mal kaleminin alımının birlikte yapıldığı ve ihalenin kısmi teklife kapalı olmasının idarenin menfaatlerine aykırı olduğu belirtildi.

Gökçek ve bürokratları hakkında suç duyurusu

s-b9bf38d32fd9ee02064867b2c50961e767bb16
Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Teftiş Kurulu incelemesinin ardından “Halfeti Meydan Düzenlemesi ve Park Yapım İşi” ihalesinde yapılan usulsüzlükler nedeniyle harekete geçti. ABB, Melih Gökçek ve dönemin bürokratları hakkında ihaleye fesat karıştırmak ve görevi kötüye kullanmak suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.Hakkında birçok suç duyurusunda bulunulan ve dosyaları uzun süredir bekletilen Gökçek hakkında davaların ne zaman açılacağı konusu merak ediliyor.

Ayrıca bakınız

Ölü Yatırım Denince Akla İlk Gelen İsim Melih Gökçek’in Ankara’da Har Vurup Harman Savurduğu Milyonları Masaya Yatırıyoruz – Melih Gökçek’in Çılgın Projesi Olan ve 750 Milyon Dolar Harcandığı İddia Edilen Ankapark’ın İçler Acısı Görüntüsü – Mansur Yavaş’ın ‘Ankara Kültürüyle Ne Alakası Var’ Diye İsyan Ettiği Gökçek’in Şişme Dinocan’ı Tepkilerin Odağında

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Tardu Flordun İsmiyle Takip Eden Takipçisine Instagram Üzerinden Küfür Etti

Tardu Flordun İsmiyle Dalga Geçen Takipçisine Instagram Üzerinden Küfür Etti

Park Halindeki Aracın Tekerine Sarılan İguana, Çıkmamak İçin Dakikalarca Direndi

Park Halindeki Aracın Tekerine Sarılan İguana, Çıkmamak İçin Dakikalarca Direndi