in

Mervsimler Tersine Döndü: Antalya’da Ocak Ayında Deniz Keyfi!

Yeni yıl tatilini Demre’nin Kum Dağı mevkiindeki villalarda geçiren bir grup Rus ve Kazak turist, villaların önünde denize girdi…

Mervsimler Tersine Döndü: Antalya'da Ocak Ayında Deniz Keyfi!
Mervsimler Tersine Döndü: Antalya'da Ocak Ayında Deniz Keyfi!

Yeni yıl tatilini Demre’nin Kum Dağı mevkiindeki villalarda geçiren bir grup Rus ve Kazak turist, villaların önünde denize girdi. Turistler, Türkiye’den tanıdıklarının da aralarında olduğu grupla deniz kıyısına indi.

s-086133aa15e17d836a1d7b7b4a84b5b41f6a76
Hava sıcaklığının 18-19 derece, deniz suyunun da 19 derece olduğu ocak ayında denize giren turistler, bol bol yüzdü. Grupta bulunan küçük Rus kızı Katya Guseva’da etraftakilerin ilgiyle izlediği jimnastik gösterisinden sonra denize girdi. Büyükleriyle beraber bol bol yüzen Katya’da, kayalıklardan denize atladı.Ülkelerinde havanın gündüzleri bile eksi derecede olduğunu söyleyen turistler, yeni yılda denize girmenin keyfini yaşayıp kayalıklar üzerinde bir süre güneşlendiler.

“Moskova’da gündüzleri bile sıcaklık eksi derecede”

s-a8118e3793557a0b852c8dc80c0276d9235d83
Rus Maria Guseva, “Rusya’nın başkenti Moskova’dan geldim. Moskova’da gündüzleri bile sıcaklık eksi derecede. Burada denize girmek, yüzmek, kulaç atmak, güneşlenmek inanılmaz bir duygu benim için. Ocak ayında denize girmekten; Demre’de olmaktan çok mutluyum. Burası inanılmaz güzel bir yer, buraya yine geleceğim” dedi.Kazak Bayazı Abzalkyzy, “Kazakistan’ın Almatı şehrinden geldim. Hava çok soğuk ve kar yağıyordu Almatı’da. Burada ise yaz mevsimi devam ediyor. Nefis bir hava var. Ocak ayında denizde yüzmek benim için hayaldi. Deniz, su, güneş çok güzeldi. Çıktım ve tekrar denize girdim. Arkadaşlarımla burada olmaktan, tatil yapmaktan, ocak ayında denize girmekten çok mutluyum. İlk kez geldiğim Demre’de yeni bir cennet keşfettim. Yine geleceğiz” diye konuştu.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

TÜİK Rakamları Açıkladı: İşte Türkiye'nin Yıllık Enflasyonu

TÜİK Rakamları Açıkladı: İşte Türkiye’nin Yıllık Enflasyonu

İstanbul'da 11 Yaşındaki Kız Çocuğuna Kapkaç Şoku

İstanbul’da 11 Yaşındaki Kız Çocuğuna Kapkaç Şoku