in

MİT ve Ankara Emniyet’ten Operasyon! Gözaltılar Var

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü tarafından savunma sanayii sektöründe yası dışı ilişkilere bulaştıkları tespit edilen bir gruba yönelik operasyon gerçekleştirildi. Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı’nın (MİT) 1 y…

MİT ve Ankara Emniyet'ten Operasyon! Gözaltılar Var
MİT ve Ankara Emniyet'ten Operasyon! Gözaltılar Var

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü tarafından savunma sanayii sektöründe yası dışı ilişkilere bulaştıkları tespit edilen bir gruba yönelik operasyon gerçekleştirildi.

s-9a3f9187ee3c42aef7a70eec876269c9f91bab
Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı’nın (MİT) 1 yıldır Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile koordine yürüttüğü çalışmalarda SSB çalışanları ile çıkar ilişkisinde bulunan şirket temsilcileri tespit edildi.Bazı SSB görevlilerinin yürütülen ihale, proje, tedarik ve maliyetleriyle ilgili bilgileri savunma sektöründe faaliyet gösteren ve yabancı firma temsilciliği yapan şirket yetkililerine aktardıkları, bunun karşılığında rüşvet aldıkları belirlendi.

İhale bilgilerini yabancı şirkete sızdırdılar

s-9108e05ab04d25a0d49fa6521491b76fb2e47a
Şirket yetkilerinin ise söz konusu bilgileri, temsilciliğini yaptıkları firmalarla paylaştıkları, ihale ve projelerde avantaj sağladıkları tespit edildi.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturma kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün de desteğiyle operasyon düzenlendi.

Yüklü miktarda döviz ele geçirildi

s-73c333147e094cfa83e44c7f8c1f7be213c9b7
Biri eski kurum çalışanı 6 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda yüklü miktarda döviz ele geçirildi. Evdeki dijital materyallere el konuldu.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Detaylar Netleşti! Aşı Sevkiyatına Anbean Takip

Detaylar Netleşti! Aşı Sevkiyatına Anbean Takip

Kişisel Verileri Koruma Kurumu'ndan WhatsApp'a İnceleme

Kişisel Verileri Koruma Kurumu’ndan WhatsApp’a İnceleme