in

Sadece Maskesini Takmadığı İçin Uyardı: Bir Doktor Daha Hasta Yakınının Şiddetine Maruz Kaldı

İzmir’de özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli Dr…

Sadece Maskesini Takmadığı İçin Uyardı: Bir Doktor Daha Hasta Yakınının Şiddetine Maruz Kaldı
Sadece Maskesini Takmadığı İçin Uyardı: Bir Doktor Daha Hasta Yakınının Şiddetine Maruz Kaldı

İzmir’de özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli Dr. Hüseyin Nacar Mutlugüleçler, muayene ettiği çocuğun yanındaki yaşlı kadını maske takması ve çocuğu kirli ayakkabıyla muayene masasına oturtmaması yönünde uyarınca çocuğun yakınları tarafından darp edildi.

s-9d172a5de2e78e75240a96b94d29af87427390
DHA’nın haberine göre, Karabağlar ilçesindeki özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli doktor Hüseyin Nacar Mutlugüleçler, iddiaya göre, çocuk hastasını muayene ederken, beraberlerinde bulunan hasta yakını yaşlı kadını maskesini takması yönünde uyardı.

Çocuğun amcası tepki gösterdi

s-cb603d0acd6ce7db4f75385845d3f3f5bd8c9d
Daha sonra ise kadın, çocuğu muayene masasına kirli ayakkabılarıyla çıkardı. Doktor Mutlugülergeç, kadını bir kez daha uyarmak zorunda kaldı. Muayenenin ardından kadın çocuk ile odadan çıktı. Kısa süre sonra ise çocuğun amcası, muayene odasına girip doktora tepki gösterdi.

Bağırarak hastane kapısına çıkan amca, arkasından gelen Mutlugüleçler’e yerden aldığı taşı attı.

s-21f6d217df8110429683c893d03c3f23200c61
Taşın başına isabet ettiği doktor yaralandı. Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Mutlugüleçler’in yarılan başına meslektaşı olan oğlu dikiş attı.

Başına 8 dikiş atıldı

s-f506272e8dbf45d12038208a208346bbfadac4
Hastane çıkışında gazetecilere açıklama yapan ve başına 8 dikiş atılan Mutlugüleçler, “Güzelce muayene ettim, tedavisini yaptım. Reçetesini yazdım ve ikazlarda bulundum. Güzel şekilde sohbet ederek, ayrıldı. Derken hastanın yakını olduğunu iddia eden birisi, ‘Sen benim büyük anneme neden bağırıyorsun’ diyerek, geldi. Ben sadece ikaz ettiğimi söyledim ancak tehdit etmeye başladı. Tehditlerden sonra küfürler başladı. Kapının önüne kadar çıktık ve bu arada 155’in aramasını çalışma arkadaşlarıma söyledim. Kapının önünden gitmesini söyledim. Yerden kaptığı bir taşla bana vurdu. Kafama bir darbe aldım. Benim oğlum da doktor ve dikişlerimi o yaptı. Ciddi bir yarık var. Yüzümdeki kanamanın resmi de var. Ben hastayı maskesiz olduğu için ikaz ettim, arkasından kirli ayakkabılarla muayene masasına çıkarmaya çalıştı. Ben de ‘Onları çıkarın biz orada bebekleri muayene ediyoruz’ dedim. ‘Kendi yatağınıza ayakkabıyla girer misiniz’ dedim. Bütün hepsi budur. Şikayetçiyim” dedi.Polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Somali'de Türk Firmasının Şantiyesine İntihar Saldırısı: 1'i Ağır 5 Yaralı

Somali’de Terör Saldırısı: 2 Türk Vatandaşı Hayatını Kaybetti

Yılbaşı Gecesi Çocuğa Dehşeti Yaşattılar: Omzuna Yorgun Mermi İsabet Etti

Yılbaşı Gecesi Çocuğa Dehşeti Yaşattılar: Omzuna Yorgun Mermi İsabet Etti