in

TikTok’tan Güvenlik ve Gizlilik Ayarlarında Değişiklik

Sosyal medya platformlarından TikTok, 18 yaşından küçük kullanıcılar için gizliliği ön plana aldığı yeni bir güncelleme yayınladı. Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’in gizlilik sözleşmesinde değişiklikler yapmasının ardından sosyal medya platformlarının kişisel güvenlik …

TikTok'tan Güvenlik ve Gizlilik Ayarlarında Değişiklik
TikTok'tan Güvenlik ve Gizlilik Ayarlarında Değişiklik

Sosyal medya platformlarından TikTok, 18 yaşından küçük kullanıcılar için gizliliği ön plana aldığı yeni bir güncelleme yayınladı.

s-a69681c939d292c6f5ac0c666203066e44c2ae
Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’in gizlilik sözleşmesinde değişiklikler yapmasının ardından sosyal medya platformlarının kişisel güvenlik şartları tartışma konusu olurken, özellikle gençler arasında popüler olan video paylaşma platformu TikTok, 18 yaş altıdaki kullanıcılarına yönelik yeni düzenlemeler getirdi. Sputnik’in aktardığı habere göre,TikTok, 18 yaşından küçük kullanıcıların mahremiyeti ve güvenliği için daha yüksek standartları sağlamayı amaçlayan değişiklikleri duyurdu.Bu kapsamda, bugünden itibaren, 13 ve 15 yaş aralığındaki kullanıcı hesapları için varsayılan gizlilik ayarı ‘özel’ olarak değiştiriliyor. Böylece, yalnızca kullanıcının onayladığı takipçiler paylaştığı videoları görüntüleyebilecek. Bu yaş grubundaki kullanıcı hesaplarından ‘Hesabınızı başkalarına önerin’ seçeneğini de kalkacak. 16 yaş altındakilerin ise paylaştığı videolara yorum yapma seçenekleri otomatik olarak sınırlandırılacak. Bu kullanıcıların yorum ayarları sekmesinden ‘Herkes’ seçeneği kaldırılarak yalnızca ‘Arkadaşlar’ ve ‘Hiçkimse’ seçenekleri sunulacak. Ayrıca, platformda artık sadece 16 yaş ve altı kullanıcılar tarafından paylaşılan videoların indirilmesine de izin verilmeyecek. TikTok, geçen yıl ise ebeveynlerin Aile Eşleme Modu aracılığıyla çocuklarının TikTok deneyimine kısıtlamalar koymalarına olanak sağlamıştı.

5.7 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı

s-9098bada860801bfb2cadcf759ec66cf4031b1
Şubat 2019’da o zamanlar Musical.ly olarak bilinen TikTok, ABD’deki çocukların gizlilik yasalarını ihlal ettiği için Federal Ticaret Komisyonu tarafından 5.7 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı.

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a 2 Yıl Hapis İstemi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a 2 Yıl Hapis İstemi

Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Arkasında Yağmurda Islandığı Fotoğraf Sosyal Medyanın Gündeminde

Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Arkasında Yağmurda Islandığı Fotoğraf Sosyal Medyanın Gündeminde