in

Stark Kardeşler Kavuşuyor, Black Panther 2 Geliyor! Marvel Sinematik Evreninden Bomba Gibi Gelişmeler

Stark Kardeşler Kavuşuyor, Black Panther 2 Geliyor! Marvel Sinematik Evreninden Bomba Gibi Gelişmeler
Stark Kardeşler Kavuşuyor, Black Panther 2 Geliyor! Marvel Sinematik Evreninden Bomba Gibi Gelişmeler

Marvel cephesinden yeni projeler gelmeye devam ediyor efenim, durduramıyoruz!🦸‍

Hatırlarsanız, geçtiğimiz ay SDCC 2019’da Marvel evrenine dahil olacak yeni dizi ve filmlerin duyuruları yapılmıştı. Tabii, bu haber Avengers: Endgame’le bir devri kapatan bizlerin bünyesine adeta ilaç gibi geldi!

Marvel Hayranları Gözyaşlarınızı Kurutun: Angelina Jolie de Dahil, Bütün Hollywood’u Aksiyon Halinde Göreceğimiz Yepyeni Dizi ve Filmler Geliyor! Biz daha bu muhteşem haberleri tam anlamıyla sindirememişken Marvel ufak bir el hareketiyle bizi durdurup “Hop! Bi’ dur bakalım, her şey daha yeni başlıyor…” diyerek D23 Expo etkinliğinde üstümüze daha fazla dizi/film projesi fırlattı! E hadi gelin, sizlere bu yeni projelerden ve bu projelerin kadrosuna dahil olan yeni isimlerden bahsedelim… (Öhö öhö… Game of Thrones… Jon Snow… öhö öhö)

1. Öncelikle Game of Thrones hayranlarını coşturacak haberimizle başlayalım. Kadrosunda bir tek bizim olmadığımız “The Eternals” filmine Kit Harington da dahil oldu.

s-68eba1c1d92ae0c1b96d42f2a73c6d5882374b
Malumunuz Game of Thrones dizisinden kardeşi Richard Madden, filmde yer alacağı ilk açıklanan isimlerdendi. Kit Harington’ın da bu isimlerin arasına katılmasıyla birlikte uzun bir aradan sonra Stark biraderleri yeniden bir arada görebileceğiz. Kit Harington filmde Black Knight olarak bilinen fizikçi Dane Whitman’ı canlandıracak. Kökleri Kral Arthur dönemine dayanan Dane Whitman, yuvarlak masa şövalyelerinden Sir Percy’nin soyundan geliyor. Bakalım, Madden ve Harington ikilisi Marvel evreninde bize ne gibi heyecanlar yaşatacak? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Sekiz yılın ardından tekrar bir araya gelen bu ikilinin çekimler sırasında böyle tepkiler vermelerini canı gönülden diliyoruz…

2. Gelelim ikinci haberimize…

s-7657b41fbd5a97aea8fb7a8877f5e889264650
Gişenin fatihi Black Panther’ın devam filmi Black Panther 2’nin vizyon tarihi belli oldu. Chadwick Bosemanlı “Black Panther 2” tahminlerin aksine Şubat 2022’de değil, 6 Mayıs 2022 tarihinde vizyona girecek.Avengers: Infinity War’da küle dönüp Endgame’de tekrar ortaya çıkan kahramanımız, Marvel Sinematik Evreni’ndeki maceralarına kaldığı yerden devam edecek. Şimdilik kadroda olacağı kesinleşen tek isim Martin Freeman. Black Panther 2’de başka hangi tanıdık yüzü görürüz dersiniz?

3. Black Widow’un geçmişini anlatan bir solo filminin geleceğini sizlere daha önceki haberimizde duyurmuştuk. İşte o filmden ilk posterimiz ve biricik Natasha Romanoff’umuzun giyeceği kostüm gün yüzüne çıktı!

s-c12218b63602294d03f47223a26c2e74fffd5d
Posterde Red Guardian, Rachel Weisz’in canlandırdığı Milena, Florence Pugh’ın canlandırdığı Yelena ve Taskmaster göze çarpıyor. Gerçi bu posterin resmi film afişi olacağından şüpheliyiz, daha çok D23 Expo 2019 için hazırlanan özel bir poster olduğunu düşündürüyor bu poster bize. Neden derseniz, onun sırrı da Natasha’nın giydiği kostümde yatıyor. Çünkü kostümünün rengi beyaz!

Yani adı “Black Widow” olan bir kahramana beyaz renkte kostüm yapmak da ilginç bir tercih aslında. Tabii kostümü aşırı beğendik, yalan yok!

Scarlet Johannson’ı bu kostüm içerisinde görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

4. Sırada Disney+ cephesi ve yapılması planlanan diziler var. Eveet, yanlış duymadınız: kırk tane yeni dizi duyurusu yaptıktan sonra bir kırk tane daha duyurdular!

s-fc4b2a81482f20b96c9c10e53770d8bde68ef6
Bunlardan ilki “She-Hulk” dizisi.  Bruce Banner’ın kuzeni olan Jennifer Walters’ın yani She-Hulk’ın hikâyesini izleyeceğiz. Çizgi romanlarda Bruce Banner’ın kanı yüzünden Hulk’a dönüşen Jennifer’ı ekranlarda nasıl bir senaryoyla göreceğiz bakalım…

5. Bir diğer Disney+ projesi, Marvel evreninin ilk müslüman süper kahramanı olan Kamala Khan/Ms. Marvel’ın hikâyesini anlatan ve onunla aynı adı taşıyan “Ms. Marvel” dizisi…

s-0682fb3bc0f59dcf4915fbfe32144024cb9115
Captain Marvel’ın büyük bir hayranı olan ve bu hayranlığını bir tık ileri taşıyarak idol bellediği Captain Marvel’ın izinden gidip Ms. Marvel olan Kamala Khan’ın maceralarını ne zaman izlemeye başlarız, henüz belli değil.

6. Ve son dizimiz Moon Knight…

s-06a5feb9c5eb989aaf841ce5f9c63abe2df12b
“Kimdir efenim bu Moon Knight?” dediğinizi duyar gibiyiz. Bushman adından bir terörist tarafından öldürülen eski bir CIA ajanı olan Marc Spector, Ay Tanrısı Khonshu tarafından hayata döndürülüyor. Spector, Bushman’ı öldürüyor ve sonrasında Moon Knight’a dönüşüyor. Marc Spector’ın Disney+ ekranlarına taşınacak hikâyesinin de ne zaman ekrana geleceği henüz belli değil.

7. Bu kadar güzel haberin ardından bir de bilmeyenler için ufak bir duyuru yapalım. Canımız ciğerimiz Peter Parker’ımız, o pencereden bu pencereye atlayan süper örümceğimiz MCU’dan ayrıldı…

s-19c117566b32144d24f3070bc1c34c6adf271b
Artık onu ne yazık ki Marvel Sinematik Evreni’nde diğer karakterlerle birlikte göremeyeceğiz. Sony ve Marvel arasındaki anlaşmazlığın faturası Spider Man’e kesildi ve Spider Man, hali hazırdaki bu düzende yerini kaybetti. Hepimiz, yeni Tony Stark’ımız Peter Parker olur diye ümitlenirken bu acı haberi almak pek de hoş olmadı. Tabii, bu Peter Parker’ın maceralarının sona erdiği anlamına gelmiyor. Çünkü Marvel evreninden bağımsız olarak Peter Parker’ı izlemeye devam edeceğiz. Ama bu maceraların şimdikilerle aynı tadı vermeyeceği bariz belli…

Detaylar için bu habere bir göz atmak isteyebilirsiniz…

Marvel Hayranlarını Şaşırtacak Haber! ‘Örümcek Adam’ Marvel Sinematik Evreninden Ayrılıyor! –

Evet, şimdilik size aktaracağımız gelişmeler bu kadar. Yakın zaman içerisinde sizlerle paylaştığımız bu projelerin bütün detayları belli olacaktır diye tahmin ediyoruz.

s-fddedbd2019b29057b0229d956ed6b55a2871e
Elbette, bu detaylar ortaya çıkar çıkmaz soluğu sizlerin yanında alıp tüm gelişmeleri birer birer aktaracağımızdan kuşkunuz olmasın! 

Siz bu haberlerle ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Kitap Yazıp Fantastik Edebiyata Damga Vurmak İsteyenlere Özel Mitolojik Kurgu Evren Yaratma RehberiOkuduktan Sonra İstemsizce Tavanı Seyredip ‘Bu Neydi Böyle’ Diye Düşünmenize Sebep Olacak 13 OlayBu Gözler Bunu da Gördü: Çernobil Felaketinin Yaşandığı Bölgede Az Radyasyonlu Çavdardan ‘Atomik Votka’ Üretilip Satılacak!

ne Düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

NBA'den Hollywood'a Uzanan Bir Serüvene Hazır mısınız? Birbirinden Özgün Portre Tasarımları Aklınızı Başınızdan Alacak

NBA’den Hollywood’a Uzanan Bir Serüvene Hazır mısınız? Birbirinden Özgün Portre Tasarımları Aklınızı Başınızdan Alacak

Elf Gözleriniz Sizi Bu Sefer Yanıltmadı: Star Wars'un Efsane Karakteri Obi-Wan Kenobi, Ewan McGregor'la Ekranlara Geri Dönüyor!

Elf Gözleriniz Sizi Bu Sefer Yanıltmadı: Star Wars’un Efsane Karakteri Obi-Wan Kenobi, Ewan McGregor’la Ekranlara Geri Dönüyor!